Zastosowanie kotłów elektrycznych

Kocioł elektryczny jest przydatną rzeczą w życiu codziennym, jeśli masz częste przerwy w gorącej wodzie. A dla tych, którzy nie mają ciepłej wody, jest to absolutnie niezastąpiona jednostka. Kocioł elektryczny do łazienki dobiera się na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań, na przykład w zależności od zużycia wody.

Elektryczne podgrzewacze wody są zasilane przez najpopularniejszą sieć elektryczną, ale wymagają znacznej ilości energii elektrycznej, zwłaszcza jeśli są używane przez kilka osób. Instalacja urządzenia jest dość prosta, a miejsce instalacji można wybrać w dowolnym miejscu, a długość rur można regulować według własnego uznania.

Zalety przepływowych i akumulacyjnych podgrzewaczy wody

Każdy rodzaj podgrzewacza wody ma swoje mocne strony. Instalacja przepływowa zajmuje niewiele miejsca i szybko podgrzewa wodę. Kocioł zużywa energię ekonomicznie, może obsługiwać kilka kranów i zapewnia wystarczająco silne ciśnienie strumienia. Pojemność modeli z pojemnymi zbiornikami wystarcza do intensywnych zabiegów wodnych dla kilku osób.

Istnieje wiele powodów, dla których zamiast gazowego należy stosować kocioł elektryczny.

1. Efektywność energetyczna.

Wydajność elektrycznego kotła można zobaczyć natychmiast, gdy właściciele domów otrzymają miesięczny rachunek. Urządzenia te są około 24-34% bardziej energooszczędne w domach z małą rodziną lub z mniej niż 150 litrami wody dziennie. Ale nawet w domach, które zużywają więcej wody, energię można zaoszczędzić. Duże rodziny mogą zaoszczędzić setki tysięcy rocznie, przechodząc na elektryczny kocioł, co może być największą korzyścią dla właściciela domu.

2. Długa żywotność.

Podczas gdy tradycyjne grzejniki mogą trwać około dziesięciu lat, ich elektryczne odpowiedniki średnio podwajają oczekiwaną żywotność. Jest to wielka korzyść dla właścicieli domów, którzy nie planują przeprowadzki i chcą pozostać na miejscu przez długi czas.

3. Krótszy czas oczekiwania na ciepłą wodę.

Właściciele domów nie muszą poświęcać funkcjonalności na rzecz efektywności energetycznej i powierzchni podłogi. W przeciwieństwie do akumulacyjnych podgrzewaczy wody, które podgrzewają wodę w zbiorniku na raz, modele elektryczne szybko podgrzewają wodę w razie potrzeby.

4. Zwiększone bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo jest głównym problemem dla rodzin, zwłaszcza tych z małymi dziećmi. Używając elektrycznego podgrzewacza wody, możesz być pewien, że działa bezpiecznie. Elektryczny podgrzewacz wody nie przegrzewa wody i jest całkowicie bezpieczny.

Rodzaje elektrycznych podgrzewaczy wody

Kotły elektryczne są podzielone na kilka typów w zależności od pojemności i konstrukcji zbiornika, sposobu instalacji urządzenia.

Istnieje większa różnorodność rozmiarów, funkcjonalność i szerszy przedział cenowy. Modele łazienkowe są zwykle dostarczane ze zbiornikami o pojemności od 30 do 300 litrów. Modele ze zbiornikami do 100 litrów obejmują montaż na ścianie, modele powyżej 100 litrów są przeznaczone do montażu podłogowego. Kotły łazienkowe są dostępne zarówno ze sterowaniem elektromechanicznym, jak i elektronicznym.

W sprzedaży są zbiorniki o różnych kształtach – od cylindrycznych do spłaszczonych (kotły z płaskim zbiornikiem). Zbiornik wykonany jest ze stali emaliowanej lub nierdzewnej. Oprócz emalii, plastiku i trwałej ceramiki szklanej stosuje się jako wewnętrzną powłokę ochronną.