Zalety używanego sprzętu komputerowego

Jeśli przymierzasz się do zakupu sprzętu komputerowego z wyższej półki, znanych i renomowanych marek, musisz liczyć się z tym, że ma on niejednokrotnie również bardzo wysoką cenę. Ciekawą alternatywą w tym przypadku może okazać się kupno sprzętu używanego lub poleasingowego. Wiele osób nie bierze tej opcji w ogóle pod uwagę. Mimo, że jest on już „z drugiej ręki” nie oznacza to od razu, że jest gorszy. To właśnie dzięki firmom zajmującym się sprzedażą sprzętu używanego, powystawowego lub poleasingowego mamy możliwość kupienia produktów funkcjonalnych, przydatnych, a do tego markowych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Okazuje się bowiem, że po około dwóch latach użytkowania sprzęt ten traci na wartości nawet 80% w porównaniu ze sprzętem fabrycznie nowym. Ze względu na nieustannie pojawiające się oferty nowej elektroniki, mimo iż różni się ona zaledwie niewielkimi nowinkami technologicznymi powoduje to, że ceny sprzętu będącego już na rynku spadają w zastraszającym tempie. Z tego również względu duże firmy preferują korzystanie z leasingu, gdyż chcą one nadążyć za nowinkami i zawsze mieć na stanie bezawaryjny sprzęt najwyższej jakości, który nie będzie utrudniał pracy na przykład ciągłym zawieszaniem się systemu.

Dla typowego klienta, który chce kupić sprzęt na własny użytek te niewielkie udoskonalenia nie mają niejednokrotnie najmniejszego znaczenia. Tym bardziej, że komputery używane, które oddaje firma po leasingu nie są w dodatku wcale przestarzałe, a gwarantują nam oszczędność finansową i są w dodatku gotowe do pracy. Nie zapominajmy w tym przypadku również i o ekologii. Takie działanie powoduje bowiem, że nie rośnie popyt na nową elektronikę. W dodatku sprzęt przekazywany do leasingu jest to zazwyczaj produkt znanych i renomowanych marek, jak na przykład Lenovo, HP czy Dell. Jest to sprzęt w pełni wydajny, pracuje w cichy i szybki sposób, a do tego o świetnych parametrach. Nawet po kilku latach użytkowania jest on w stanie zaspokoić swoimi parametrami nawet tych najbardziej wymagających klientów indywidualnych.