Wynajmij mieszkanie blisko centrum w Krakowie

Planując studia w innym dużym mieście, nie tylko trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem uczelni oraz odpowiedniego kierunku, ale przede wszystkim musimy dobrze przemyśleć gdzie wolelibyśmy mieszkać. Nie wszystkim bowiem odpowiada mieszkanie w imprezowym miejscu z kilkoma osobami wybranymi losowo w jednym pokoju akademickim. Kiedy to musimy przez kilka lat znosić zwyczaje współlokatorów oraz ograniczenia domowej swobody. Warto dlatego pomyśleć o wynajmie mieszkania lub przynajmniej jednego pokoju, abyśmy mieli miejsce do nauki albo chociaż chwili samotności jeśli poczujemy taką potrzebę. Wielką zaletą wynajmu mieszkania jest dobór ludzi, z którymi będziemy w nim mieszkać. Często bowiem grupa przyjaciół, która rozpoczyna studia w jednym mieście razem wynajmuje jedno mieszkanie. Jeśli już wiemy w jakim mieście będziemy studiować, ostateczną decyzję gdzie chcemy mieszkać warto podjąć już w wakacje i zacząć rozglądać się za satysfakcjonującym nas mieszkaniem. W okresie letnim mamy bowiem zdecydowanie więcej atrakcyjnych ofert wynajmu mieszkań, w różnych granicach cenowych.

Na przykładzie Krakowa możemy zauważyć, że standard mieszkań wynajmowanych studentom zaczął znacząco wzrastać, a duża konkurencja spowodowała, że ceny są coraz niższe. Jeszcze kilka lat temu z mieszkaniem studenckim kojarzył nam się bowiem niewielki pokój z tapczanem, meblościanką i mała łazienka, obecnie z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego. Studenci w mieszkaniach o dobrym standardzie mogą wręcz przebierać, a epoka babcinych mieszkań skończyła się bezpowrotnie. Zdecydowana większość nie wynajmie po prostu takiego mieszkania, bo studenci nie muszą zadowalać się już byle czym.
W dodatku dość tanio jest także w nowym budownictwie, gdzie panuje duża konkurencja, ponieważ wiele osób kupiło mieszkania typowo pod wynajem. Warto też wybrać mieszkanie na osiedlu znajdującym się blisko uczelni na której zamierzamy studiować.  pokoje blisko centrum Kraków są dlatego najbardziej atrakcyjne, ponieważ znajdują się dość blisko Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani mieszkaniem w innym rejonie Krakowa, zwróćmy uwagę, abyśmy mieli chociaż jeden bezpośredni dojazd do naszej uczelni.