Wraca moda na kredensy!

Biały, stylowy kredens do salonu to marzenie wielu z nas. Wśród obecnej masowej produkcji mebli trudno jest znaleźć coś wyjątkowego, co będzie cieszyło nasze oko przez wiele lat. Meble w zabudowie, często błyszczące z prostymi wykończeniami nie dodają uroku pomieszczeniom tylko sprawiają, że stają się one surowe, a w mieszkaniu jest smutno i brakuje, ciepłej, rodzinnej atmosfery. Czasami zdarza się nawet, że do tak umeblowanego mieszkania nie wraca się z przyjemnością po całym dniu w pracy.

Rozwiązaniem jest powrót do mebli z czasów naszego dzieciństwa, a nawet dzieciństwa naszych rodziców. Piękne kredensy gościły wtedy w każdym domu. Nadawały mu klasy i elegancji. Wyróżniały się niespotykanym wzornictwem. Do tego wysokiej jakości zdobione uchwyty jeszcze bardziej wyróżniały go spośród innych domowych mebli.

Obecnie produkuje się drewniane kredensy w różnych stylach. Dominują wzory standardowe, dokładnie odwzorowujące kredensy z tamtych czasów. Jednak jest grupa klientów, która pragnie w swoim salonie mieć kredens biały wykonany zgodnie ze swoją własną koncepcją, tworząc przy tym własny projekt z indywidualnym wzornictwem.

Niezależnie od wybieranych wzorów w salonie stawiają jednak na biel. Drewniane meble nie tylko są wspaniałym dopełnieniem pomieszczenia, ale są również masywne, a co za tym idzie bardzo trwałe. Do obecnie popularnego stylu skandynawskiego idealnie będzie pasował kredens biały. Wspaniale odnajdzie się pośród innych mebli w salonie czy jadalni. W dodatku drewniane meble posłużą nam przez wiele długich lat. Są odporne na wilgoć, zarysowania i obciążenia. Dolna część ta szersza jest w stanie pomieścić bardzo dużo rzeczy. Można w niej przechowywać wiele zastaw stołowych, które niewątpliwie bardzo dużo ważą. Komplety sztućców wspaniale dopełnią wnętrza licznych szuflach. Część górna jest zazwyczaj mniejsza, ale również pomieści bardzo dużo rzeczy. Przeszklone lub ażurowe drzwiczki ochronią nasze filiżanki lub pamiątki z wakacji przed kurzem, ale będą nam nieustannie przypominać o wspaniałych chwilach nad morzem czy w górach.