Wizyta u kosmetyczki nie rozwiązuje problemów ze stopami? Skorzystaj z usług podologa!

Stopy to części ludzkiego ciała, podejmujące każdego dnia ogromny wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków w ciągu dnia, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie dlatego są nadzwyczaj narażone na urazy i podrażnienia. Niewygodnie lub źle dopasowane obuwie, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że dolegliwości bólowe stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dość gruba, bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To wszystko sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa martwego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.
Każdy ból stopy i dyskomfort zmienia wzorzec chodu, który wymusza nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego po pewnym czasie problem, którego początek objawiał się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany chociażby małym odciskiem ma wpływ na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Źródeł bólu i chorób stóp jest mnóstwo i nie zawsze są powiązane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane nieprawidłowościami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najczęstsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zazwyczaj, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają intensywnej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Następnym krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi większość gabinetów kosmetycznych nie będzie w stanie sobie poradzić, wtedy może udzielić nam pomocy tylko kompetentny podolog.


Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo zróżnicowany charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywanie ran, wykonywanie opatrunków ortopedycznych i diabetologia. Podolodzy bardzo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze niezbyt znaną dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są dedykowane przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, schorzeniami skóry lub cukrzycą, cierpiących z powodu wadliwego ustawienia stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem miejsc bolesnych, rekonstrukcją płytki paznokciowej i leczeniem pękających pięt.


Jeśli zatem walczycie z bolesnymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi świadczone przez Panią Patrycję Kawczyńską są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama nieustannie poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia rezultat terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przede wszystkim osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać osoby w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to niepowtarzalna okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu modzeli, wrastających paznokci, czy pęknięć na zrogowaciałej skórze stóp, nie wahajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby oszczędzić sobie bólu i późniejszych problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, żeby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez resztę życia.