Taśma paroszczelna wewnętrzna – sws universal inside

Wiele młodych małżeństw tuż po ślubie  nie może się doczekać, aby mieszkać na przysłowiowym „swoim”. Nie jest jednak tak łatwo  dorobić się własnego mieszkania, a tym bardziej wymarzonego domu. Na szczęście banki oferują nam pełną gamę  kredytów hipotecznych, które pomogą nam rozpocząć przygodę ze swoim mieszkaniem lub domem.
Kupienie mieszkania nie jest jednak takie trudne. Wystarczy  zobaczyć te, które pod różnymi względami nam odpowiadają, wybrać to najbardziej nas satysfakcjonujące i gotowe!
Z budową domu nie będzie jednak tak prosto. I nie chodzi tu jedynie o brak gotówki, ale o inne problemy jakie  napotykamy na naszej  drodze. Należą do nich między innymi wybór projektu, rodzaju dachu, drzwi, okien, ocieplenia, form ogrzewania i wiele wiele innych. Jeszcze  kilka lat temu  budując dom nikt nie zwracał uwagi na fakt jego odpowiedniego ocieplenia.  Obecnie  budując go, każdy z inwestorów  myśli bardziej przyszłościowo, dzięki czemu wie, że dobre ocieplenie domu  uczyni niższe koszty jego ogrzewania.  Bardzo dużą  rolę odgrywa również odpowiednia izolacja. Nie chodzi tutaj  tylko o ocieplenie ścian zewnętrznych domu styropianem lub dachu wełną izolacyjną. Duże znaczenie ma tutaj izolacja  mniejszych elementów,  które niestety mają bardzo dużą utratę ciepła. Mowa mianowicie o oknach i drzwiach. Będąc źle zaizolowane i osadzone  spowodują , że musimy liczyć się z większymi kosztami  ogrzewania całego domu.
Bardzo dobrym wyjściem  może okazać się tutaj  taśma do okien. Dzięki niej nie będziemy tracić ciepła i  zaoszczędzimy pieniądze.
Przykładem takiego rozwiązania może być  taśma paroprzepuszczalna do okien.  Jej  zaletą jest to, że nadmiar wilgoci nie pozostaje w domu.  Najczęściej  preferowana jest do montowania w oknach kuchennych oraz łazienkowych. Dzięki czemu przy jednoczesnym  izolowaniu ciepła, taśmy paropszepuszczalne butylowe  oddają wilgoć na zewnątrz. Jest skompresowana i impregnowana,  co powoduje, że  może być wykorzystywana do pewnego i szybkiego uszczelnienia wszystkich fug okiennych.
Inną odmianą taśm,  które mają zupełnie przeciwne działanie jest  taśma paroszczelna sws universal inside.  Prezentowana tutaj taśma do okna jest  polecana do salonów i sypialni. W pomieszczeniach tych nie jest istotne,  aby nadmiar pary wodnej przedostał się na zewnątrz. Warstwa piany poliuretanowej, którą posiada taśma  paroizolacyjna jest jedyną skuteczna metodą zabezpieczenia przed przenikaniem wilgoci z otoczenia, ponieważ posiada  właściwe  parametry akustyczne i izolacyjne. Dzięki czemu dodatkową korzyścią dobrze zaizolowanego okna jest fakt mniejszego przepuszczania dźwięków zarówno tych z zewnątrz jak i na zewnątrz.
Jest stosowana  w myśl zasady „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”, dlatego  taśmy wewnętrzne paroizolacyjne jak wspomniano wcześniej szczególnie polecane są do montowania w oknach takich pomieszczeń jak salon czy sypialnia.   Dzięki nim możemy mieć  także  spokojny sen.


Wszystkie wymienione wyżej taśmy  umożliwiają tak zwany „ciepły montaż”, czyli montaż prawidłowy trójwarstwowy. Taśmy do ciepłego montażu zapewniają skuteczne i trwałe uszczelnienie miejsc osadzenia okna w ościeżnicy.
Poza izolacją okien jak wcześniej wspomniano należy pamiętać również  o odpowiednim zaizolowaniu drzwi wejściowych. Taśma rozprężna do montażu drzwi może okazać się tutaj bardzo  przydatna.  Wytwarzana jest podobnie jak taśma do okien z elastycznej pianki poliuretanowej, która została  zaimpregnowana zmodyfikowaną dyspersją akrylową.  Dzięki temu posiada dużo większą odporność na starzenie się i inne czynniki zewnętrzne. Dużym  walorem taśm rozprężnych jest to, że nie musi być stosowana na bardzo równych powierzchniach jak taśmy prezentowane wcześniej. Jej rozprężność  sprawia,  że sama dostosowuje się do nierównych powierzchni. Izoluje doskonale pod względem chemicznym jak również akustycznym.  Oprócz tego jest odporna na promienie UV i nie wymaga przygotowania odpowiedniego podłoża. Dodatkowym walorem taśmy rozprężnej jest  neutralność chemiczna, gdyż nie przebarwia brzegów szczeliny.


Przy odpowiedniej izolacji okien powinniśmy  również zwrócić uwagę na fakt, iż istnieje także  taśma rozprężna do montażu parapetów. Jest  wykorzystywana do uszczelniania miejsc między parapetem a oknem. Doskonale wypełni przestrzeń, a dodatkowo  tworzy izolację termiczną ściany.  Zastosowanie elastycznego wypełnienia jakim jest właśnie taśma rozprężna do parapetów  zapobiegnie sytuacji pękania tynków obok parapetów.
Prezentowane tutaj  taśmy są  niezastąpione przy izolacji mieszkania.  Wszystkie elementy składowe domu, które wpływają na zużycie ciepła  powinny być rozsądnie przemyślane i dopasowane.  Jaka jest korzyść z bardzo ciepłych ścian i dobrze ocieplonego dachu, skoro duża ilość ciepła ucieknie nam przez źle, albo w ogóle nie zaizolowane okna, a do tego wadliwie obsadzone.
Warto tutaj  skorzystać z rady ekspertów. Wiele  przedsiębiorstw  mających asortyment budowlany  może nam pomóc dobrać odpowiednią taśmę izolacyjną. Jedną z takich firm jest sklep budowlany Gorzów Wielkopolski, który od niedawna pod adresem e-budowlany.pl uruchomił również platformę zakupów internetowych. Posiada on wszechstronną wiedzę  dotyczącą wyboru jak również zastosowania odpowiednich materiałów, a  cały asortyment  posiada wyczerpującą specyfikację.
Zachęcam więc do zapoznania się z ich asortymentem.