Szybka identyfikacja zwierząt

Jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że Twój pupil pobiegł za innymi zwierzakami podczas spaceru lub wybrał się na indywidualną wycieczkę, nie ryzykuj, że w czasie kolejnego spaceru zrobi to ponownie. Może okazać się bowiem, że pewnego dnia po takiej samotnej wycieczce nie będzie mógł trafić do domu i w konsekwencji możesz go już więcej nie zobaczyć.
Istnieje bowiem grupa zwierząt, które tylko czekają na to, aby skorzystać z każdej nadarzającej się okazji by wyruszyć w teren. W konsekwencji, właściciele takich uciekinierów mają nie lada wyzwanie. Niejednokrotnie muszą bowiem udawać się na ich poszukiwania, gdy te same nie mogą znaleźć drogi do domu. Nie łatwo bowiem upilnować ich podczas spacerów, nie mówiąc już o wyjazdach wakacyjnych. Jednak nie zawsze też muszą być prowadzone na smyczy, w końcu gdzieś powinny się wybiegać.
W jaki sposób więc najlepiej poradzić sobie z tego typu problemem? Bardzo ważne, aby pies posiadał jakieś oznakowanie. Sama zawieszka na obroży psa z jego imieniem i danymi właściciela nie zawsze może być bowiem wystarczająca. Jeśli zwierzak zgubi się koło domu, znalazca przyprowadzi nam zgubę pod wskazany adres. Co jeśli nasz pies ucieknie nam za innym zwierzakiem podczas wyjazdu wakacyjnego? Odprowadzenie go przez znalazcę pod wskazany na obroży adres nie będzie już jednak takie proste.
Co w takim razie może pomóc nam gdy niestety zdarzy się taka sytuacja, że nasz pupil się zgubi? W przypadku oznakowanego już zwierzęcia, które posiada czip, tatuaż lub chociażby zawieszkę, warto zarejestrować go w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, które kochają zwierzęta i nie chciałyby stracić swojego pupila. Możemy go tam zarejestrować bez względu na rasę, gatunek czy płeć. Jednak samo oznakowanie zwierzęcia niestety nie wystarczy, aby szczęśliwie wrócił do domu. Jeśli chcemy, aby nie skończył w schronisku konieczne jest jego rejestracja w bazie. Identyfikacja zwierząt jest dzięki temu dużo łatwiejsza.