Szukasz szkoły nauki jazdy? Koniecznie musisz to przeczytać!

Tuż po osiemnastce każdy młody człowiek nie może się doczekać, aby wreszcie zacząć kurs na prawo jazdy, zdać egzamin i prowadzić samodzielnie auto, bez ingerencji osób trzecich. Być może rodzice zrobią mu w dodatku prezent i kupią upragnione cztery kółka.
Najpierw należy jednak zacząć od wyszukania odpowiedniej szkoły nauki jazdy. Wybór ten nie jest jednak łatwy. Obecnie mamy bowiem na rynku wiele Ośrodków Szkolenia Kierowców, które w dodatku robią straszną walkę cenową. Egzamin na prawo jazdy nie jest jednak przyjemnością i każdy kursant nie chciałby podchodzić do niego kilka razy. Zdawalność w danej szkole w jakimś stopniu łączy się przeważnie z wysoką jakością przekazywanej wiedzy, jednak nie tylko na to powinniśmy zwracać uwagę. Z pewnością nie możemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych bliskich i wybierać najtańszej szkoły.

Są również szkoły nauki jazdy, które nie przywiązują dużej wagi do właściwego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Niektórzy instruktorzy często dla swojej własnej wygody nie prowadzą nawet zawartej w umowie liczby godzin zajęć teoretycznych, a starają się jedynie jak najszybciej je skończyć. Lekcje praktyczne zamiast godziny zegarowej wykonują godzinę lekcyjną. Zdarza się też, że nie wyruszają w ogóle z kursantami po za miasto, co w konsekwencji powoduje, że boją się oni później przekroczyć prędkość około 60km/h, nie wspomnę już o wyprzedaniu po za obszarem zabudowanym.

Ze statystyk policyjnych wynika niestety, że to właśnie młodociani kierowcy powodują 25 procent wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Wynika to przede wszystkim z brawury i niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych oraz sytuacji na drodze.

Śledząc zdawalność w poszczególnych szkołach nauki jazdy za pierwszym razem egzamin zdaje tylko 30 procent kursantów, co oznacza, że 70 procent podchodzi jeszcze przynajmniej raz. Są również i tacy, którzy próbują swoich sił kilka, a nawet i kilkanaście razy, przechodząc jeszcze większy stres i ponosząc przy tym niemałe koszty. Warto dlatego wybrać profesjonalną i pewną szkołę, aby szybko zdać egzamin i cieszyć się upragnionym prawem jazdy.

Obecnie funkcjonuje już w Polsce około 6600 Ośrodków Szkolenia Kierowców. Czym w takim razie powinniśmy kierować się szukając profesjonalnej szkoły? Zazwyczaj większość ludzi patrzy na zdawalność, ceny oraz wolne terminy, zapominają jednak, że najważniejszy jest realny poziom wykształcenia i przygotowanie podopiecznych do samodzielnej jazdy.

Jeśli szukacie takiej właśnie szkoły, to Expert – Szkoła Nauki Jazdy Bytom jest z pewnością dla Was. Posiada kompetentną kadrę, która w prosty i przyjazny sposób potrafi wyjaśnić wszelkie zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego. Dzięki niej z pewną i ugruntowaną wiedzą, bez większego stresu podejdziecie do egzaminu na prawo jazdy. Nauka Jazdy Bytom gwarantuje, że kursant po zaliczonym już egzaminie pewnie i bezpiecznie samodzielnie wyjedzie na drogę.
Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy „Szkoła Jazdy Bytom”, „Prawo Jazdy Bytom”, a z pewnością ją znajdziecie i będziecie zadowolenia z jej usług.