Szukasz niepowtarzalnego oświetlenia?

W ostatnim czasie coraz większa liczba młodych ludzi rezygnuje z  małych mieszkań na miejskich  osiedlach  na rzecz  spełnienia  swoich marzeń  o budowie  własnego domu.  Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i  nieustanne  szukanie  konsensusu dla  koncepcji  i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to  najprostszy etap, nie można niestety tego samego powiedzieć o wykończeniach.  Urządzając dom  po pierwsze trzeba by zdecydować się na  konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach utrudnia  podjęcie decyzji. Nikt nie  chciałby przecież po roku  żałować, że nie  zaaranżował   wnętrz zupełnie inaczej.

Skomplikowane jest także znalezienie  równowagi  między dążeniami mężczyzny do  prostych i surowych form z elementami drewna i metalu, a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób.  Ostatnimi czasy coraz większą popularnością  cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wyższymi niż standardowe sufitami,  dużymi oknami i  przestronnymi wnętrzami.  Typowe są cegły lub beton na  ścianach oraz betonowa wylewka na podłodze.  Elementami typowymi są widoczne instalacje elektryczne i hydrauliczne. Całość ma  sprawiać wrażenie  starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco  uprzyjemnić surowy klimat, można wykorzystać   klasyczne dodatki, chociaż mile widziane są takie materiały jak płyta pilśniowa, surowe deski i meble z palet.  Wybierając  drewniane elementy i biel jako dominujący kolor,  zyskamy bardziej przytulny charakter wnętrz.  Jasne kolory mebli czy barwne,  lecz  bezpretensjonalne dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń. Surową  cegłę  z równie udanym skutkiem mogą zastąpić elementy metalowe.  Zależnie od gustów  mieszkańców cechy charakterystyczne  dla stylu loftowego można wyeksponować   albo  zakamuflować.  W kwestii oświetlenia  przy dużych wysokościach śmiało możemy zamontować  długie, wiszące lampy i żyrandole.  Zawieszone na różnych  poziomach  sztuczne oświetlenie powinno  uwydatniać urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno  mieć prostą  i oszczędną formę.  Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznej formie  bez  ozdobnych  szczegółów. Jeśli we wnętrzu  wykorzystano elementy czerwonej cegły,  atrakcyjnie  wkomponuje się prosty abażur czarny.  Kuchnię w lofcie  na ogół  stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka. Granice  salonu może idealnie wyznaczać dywan, który  będzie  nie tylko ozdobą, ale też wydziela  strefę dzienną. Do zaznaczenia  stref można wykorzystać  dwustronne regały,  mając na uwadze,  aby wznosić je ku sufitowi,  a nie na szerokość  pomieszczenia.  Innym cieszącym się popularnością  stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Charakterystyczne  dla tego stylu są duże i jasne przestrzenie,  tworzące  klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej  atmosfery Skandynawii.  Tworzywem najczęściej wykorzystywanym  jest naturalne drewno, spośród barw dominują  szarość, beż, brąz i biel.  Meble wykonuje się z jasnego drewna bądź maluje na biało, podobnie jak podłogę.  W oknach  rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet. Oświetlenie sztuczne  w pomieszczeniach przybiera  bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się zwykle  prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy.  Dodatki wykorzystywane do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim mają za zadanie ocieplić wnętrze.

Przeważnie  są to kolorowe  poduszki, miękkie  narzuty, świeczniki, wazony i  inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest  komfortowy, prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników.  Niezależnie od tego  jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one  przyjemne  ostatecznie zdecyduje oświetlenie.   Od niedawna powraca moda na lampy abażurowe. Ten bardzo  klimatyczny  rodzaj oświetlenia  doskonale  się sprawdza w każdym wnętrzu i  harmonizuje z każdym stylem aranżacji. W sklepach  możemy spotkać  różne rodzaje  oświetlenia, ale chcąc być  właścicielem naprawdę  niepowtarzalnych  lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów  posiadający w swojej ofercie  ręcznie wykonane,  zachwycające  i niepowtarzalne abażury zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.   Ogromny wybór materiałów, perfekcyjne  szycie i  niepowtarzalne wzornictwo sprostają oczekiwaniom  najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma  bardzo duży wpływ na  budowanie reputacji oraz stabilność marki. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada  abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży,  zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy.   Jest także możliwość złożenia zamówienia na  stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma wytwarza  abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, ale  głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni,  znajdzie  w jej ofercie coś, co  zainspiruje go do  zaaranżowania przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.