Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie w Kołobrzegu!

Kołobrzeg to dla wielu osób ulubiony kurort nad morzem. Mieszka tutaj około 50 tysięcy osób. Co roku jednak przyjeżdżają tutaj setki turystów, aby rozkoszować się czystym i rześkim powietrzem. Dużym atutem tego miasta jest bowiem brak przemysłu. Poza tym w mieście oraz najbliższej okolicy znajdują się liczne solanki, źródła wody mineralnej oraz pokłady borowiny.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu wakacyjnego właśnie tu, a Kołobrzeg ma status uzdrowiska. Już w 1830 roku powstał pierwszy zakład kąpieli solankowych. Dzięki temu można tu leczyć choroby dróg oddechowych, stawów oraz choroby układu krążenia. Podczas II wojny światowej uzdrowisko to zostało niestety w dużej części zniszczone. Na szczęście odbudowano je i obecnie może przebywać w nim ponad siedem tysięcy kuracjuszy.

Kołobrzeg posiada także trzy piękne, zadbane plaże oraz strzeżone kąpieliska, co jest szczególnie istotne gdy na wczasy jeździmy z dziećmi. Wszyscy wiemy, że morze bywa czasem zdradliwe. Wszystkie te plaże możecie nieustannie śledzić na stronie Kołobrzeg kamera. Jednak to nie jedyne miejsce w Kołobrzegu gdzie zainstalowana jest kamera. Nie wychodząc z domu dzięki innej kamerze możemy również podziwiać wspaniałą latarnię morską, która została odbudowana po drugiej wojnie światowej. (Poprzednią wysadzili niemieccy saperzy w 1945 roku.) Na szczycie latarni znajduje się taras widokowy, a w środku wspaniała kawiarnia.

Kołobrzeg posiada także przepiękne molo oraz Muzeum Oręża Polskiego. Częścią muzeum jest Skansen Morski, w którym znajdują się przeznaczone do zwiedzania dwa okręty wojenne, miny morskie, torpedy oraz broń strzelecka.

Okazuje się więc, że wczasy nad morzem wcale nie muszą być nudne. Nadmorskie miasteczka posiadają wiele atrakcji, począwszy od zabytków i muzeów po uzdrowiska i piękne parki krajobrazowe. Jeśli więc szukacie odpowiedniego miejsca do spędzenia urlopu nad morzem sprawdźcie sami na stronie Kołobrzeg kamera co ma wam do zaoferowania to miasto. Niezależnie od wieku każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.