Spraw, aby Twoja łazienka była miejscem relaksu i odprężenia

Ostatnimi czasy bardzo modnym trendem stosowanym przy urządzaniu wnętrz stał się styl skandynawski. Jak sama nazwa wskazuje przyszedł on do nas właśnie ze Skandynawii, a dokładniej z Danii. Wraz z nim bardzo popularna stała się również filozofia hygge, która mówi, że należy czerpać przyjemności z codziennych, nawet najmniejszych czynności oraz cieszyć się każdym dniem.
Mnóstwo osób w związku z tą filozofią na pierwszym miejscu zaczęło czerpać przyjemności z długich aromatycznych kąpieli. Dla wielu jest to bowiem jedyny czas w ciągu dnia, który mogą poświęcić wyłącznie sobie. Udany relaks w łazience jest bardzo ważny, jednak duży wpływ może mieć na niego sprzyjająca aura i wspaniale urządzona ku temu łazienka.
Duża wolnostojąca wanna wypełniona po brzegi wodą, w tle tańczące płomyki świec i muzyka, ulubione kosmetyki oraz aromatyczne zapachy olejków, to wszystko sprawi, że możemy się w końcu po całym dniu zrelaksować i odprężyć. Ważne jednak, aby nasza łazienka była przytulna, ciepła w odbiorze i przede wszystkim zachęcała nas do spędzania w niej takich chwil. Pomysłów na jej aranżację jest wiele, liczy się jednak efekt końcowy.
Nie zapominajmy, że przede wszystkim mamy czerpać jak najwięcej przyjemności z kąpieli. Nie może więc zabraknąć w naszej łazience wanny, w której zawsze będziemy mogli się położyć i odprężyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj wanna wolnostojąca, często również wyposażona w elegancką półkę, na której postawimy świeczki, nasze ulubione kosmetyki, książkę czy kieliszek wina.
Pamiętajmy, że tworząc wspaniałą i przytulną łazienkę w stylu hygge bardzo duże znaczenie mają tutaj obłe kształty baterii, umywalki, a przede wszystkim wanny. W takie właśnie urządzenia możemy zaopatrzyć się w firmie Swiss-Liniger z Warszawy, jest to bowiem producent umywalek, wanien, a także kabin prysznicowych. Zakupiona tam ceramika sanitarna sprawi, że z przyjemnością będziemy szli brać wieczorną kąpiel.
Nie zapominajmy, że duży wpływ na ostateczny wygląd naszej łazienki mają dodatki. Specjalna półka w stylu skandynawskim, będąca miejscem na mięciutkie, pięknie poskładane, pachnące ręczniki oraz dywan na podłodze z pewnością sprawią, że nasza łazienka będzie jeszcze bardziej przytulna. Mile widziane są także wiklinowe kosze na kosmetyki czy na pranie. Przy tak zaplanowanej łazience niewątpliwie będzie to nasza oaza spokoju.