Sitodruk na metalu

Nowe kampanie reklamowe oraz wszelkie akcje promocyjne pozwalają firmom utrzymywać się na rynku. Tym samym chcą przyciągnąć jak największą liczbę nowych klientów oraz zatrzymać aktualnych. Między innymi dodają niewielkie gadżety do zakupionych produktów czy nadrukowują swoje logo na reklamówkach dostępnych w ofercie firmy.

Poza tym inwestują również w bardziej kosztowne akcje promocyjne, mowa tutaj o bannerach reklamowych czy roll-upach. Ogromne galerie handlowe czy korporacje mogą poszczycić się nawet wielkogabarytowymi kształtami symbolizującymi logo przedsiębiorstwa.

Tego typu pomysły niejednokrotnie wiążą się jednak z drukowaniem haseł na bardzo nietypowych powierzchniach oraz tworzywach, jak na przykład drewno, szkło czy metal.

W tym celu niezbędne jest skorzystanie ze specjalistycznych metod drukowania. Nie każda firma poligraficzno-reklamowa jest więc w stanie sprostać oczekiwaniom klientów i stworzyć nadruk na metalu. Jedną z takich właśnie metod jest tak zwany sitodruk. Oprócz znakowania metalu pozwala wykonywać nadruki na tkaninach, skórze, tekstyliach, szkle, tworzywach sztucznych czy drewnie. Najczęściej powierzchnie te są płaskie, jednak zdarzają się również i wyjątki.

Dotyczą one przede wszystkim metalu. Jest to dość trudny w obróbce materiał. W dodatku metale mogą być różne. Zaliczamy do nich stal, aluminium, stal nierdzewną, najróżniejsze blachy powlekane czy niepowlekane. W dodatku materiały te mogą być malowane lub niemalowane, jednak zabezpieczone mogą zostać wyłącznie po zakończonym procesie druku.

Sitodruk na metalu wymaga jednak wykorzystania wyłącznie odpowiedniej farby do metalu. Mowa tutaj o farbach rozpuszczalnikowych dwuskładnikowych, które są wskazane właśnie do tego typu podłoża. Nie każda drukarnia wie o tak istotnych rzeczach. Jeśli więc chcesz skorzystać z usług profesjonalnej drukarni z długoletnim doświadczeniem, wejdź na stronę https://artpress.pl. Firma polgraficzno-reklamowa Art-press doskonale zna się na rzeczy i z pewnością sprosta twoim oczekiwaniom.