Serial „Narcos” online – prawdziwy hit dla wielbicieli kina gangsterskiego!

Wśród milionów telewidzów nie brakuje wielbicieli filmów gangsterskich, gdzie w wyniku mafijnych porachunków trup ściele się gęsto, a za wszystkie sznurki pociąga potężny i bezwzględny boss. Kultowym filmem tego gatunku jest uwielbiany przez wszystkich „Ojciec chrzestny”,  jednak i wśród seriali możemy znaleźć taki, który świetnie oddaje klimat przestępczego światka i mafijnych rozgrywek, a w dodatku jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.  Mowa o serialu „Narcos”, który został wyprodukowany przez Gaumont International Television dla platformy NETFLIX. Dotychczas powstały trzy sezony serialu, czwarty jest w przygotowaniu. Zdjęcia do serialu kręcono w Kolumbii, a dokładnie w Bogocie i jej okolicach, i nie bez przyczyny. To właśnie tam żył i działał główny bohater serialu, prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie baron narkotykowy – Pablo Escobar.

Fabuła serialu opowiada o życiu i działalności Pablo Escobara – szefa Kartelu z Medellin, którego nielegalne interesy chcą zlikwidować amerykańskie władze federalne oraz kolumbijski rząd. Pierwsza seria opisuje lata 70. kiedy to Pablo (w tej roli Wagner Moura) rozpoczyna produkcję kokainy. Ukazane są w nim także realia polityczne i główne wydarzenia, jakie miały miejsce w tym czasie w Kolumbii, a także ich związek z osobą Escobara. Narratorem serialu jest agent amerykańskiej agencji do spraw zwalczania narkotyków Steve Murphy (Boyd Holbrook), który próbuje rozbić narkotykowy kartel i zamknąć Pablo Escobara.

Escobar tworzy soje narkotykowe imperium, zostawiając za sobą mnóstwo trupów. To człowiek bez jakichkolwiek skrupułów, dzięki czemu staje się jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju. Kokainą zalewa przede wszystkim rynek amerykański, dlatego to właśnie amerykańskie służby stawiają sobie za cel jego schwytanie. Mimo tego, że jest przestępcą, Escobara uwielbiają tłumy, ponieważ regularnie obdarowuje biedotę pieniędzmi. Ta ogromna liczba zwolenników znacznie utrudnia schwytanie go, choć poluje na niego armia i służby zwalczające handel narkotykami.

Serial ten na pewno usatysfakcjonuje wielbicieli gatunku i nie tylko. Można go obejrzeć również w sieci,  wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: serial narcos. To nie tylko opowieść o gangsterze wszechczasów, ale także o realiach historycznych ówczesnej Kolumbii, co może wciągnąć i zainteresować nie jednego widza.