Schody dywanowe – nowy trend

Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym w każdym piętrowym domu są niewątpliwie schody. W końcu pełnią istotną rolę, pozwalają nam przedostać się z jednej kondygnacji budynku na drugą. Oprócz tego są również bardzo ważnym elementem dekoracyjnym, o czym często zapominamy, wybierając pierwsze lepsze rozwiązanie. Ze względu na swoje duże rozmiary z pewnością od razu przykuwają wzrok gości.

Tym bardziej, że czasy się zmieniły, a rozwiązań dotyczących połączeń między piętrami w domu jest coraz więcej. Nie są to już w dodatku ciężkie betonowe konstrukcje, stanowiące oddzielną klatkę schodową, pod którą wielokrotnie było umiejscowione niewielkie pomieszczenie gospodarcze czy tak zwane schowanko. Są to nowe, ciekawe rozwiązania, które pomimo z pozoru swojego delikatnego i lekkiego wyglądu mają stałą i bardzo stabilną konstrukcję.

cof

Jeśli więc mamy okazję wymienić stare schody na nowe lub budujemy nowy dom i mamy jeszcze większe możliwości i pole do popisu, warto zapoznać się z nowymi rozwiązaniami oraz trendami obecnie panującymi na rynku. Dzięki temu nasze schody swoim wyglądem będą nie tylko przykuwały uwagę gości, ale wręcz zachwycały. Poza eleganckim wyglądem i stabilnością musimy zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, jakim jest niewątpliwie… praktyczność. Skoro mamy z nich korzystać każdego dnia muszą być wygodne w użytkowaniu oraz co najważniejsze bezpieczne. Muszą posiadać barierki lub odpowiednie jednolite zabezpieczenie.

Obecnie rynek oferuje nam wiele rozwiązań, jednak większość z nich spełnia tylko niektóre z wymienionych powyżej warunków. Ciężko znaleźć produkt, który będzie odpowiadał naszym wszystkim oczekiwaniom. Wspaniałym rozwiązaniem mogą okazać się jednak nowoczesne schody, tak zwane schody dywanowe. Pomimo tego, że zajmują bardzo mało miejsca są bardzo stabilne i wytrzymałe. Mogą znajdować się zarówno przy ścianie jak i stanowić oddzielny element. Ich produkcją zajmuje się firma Schod-Bid, działająca na rynku już od 1990 roku. Mają niezbędną wiedzę i doświadczenie, produkcją schodów drewnianych zajmują się bowiem już 30 lat. W ich ofercie nie znajdują się wyłącznie schody dywanowe. Znajdziemy tam również schody półkowe, schody skrzynkowe, a także stoły drewniane na wymiar czy stoły drewniane HOMEKONCEPT 13.

Chcecie wiedzieć więcej na temat schodów dywanowych? Wejdźcie na www.schod-bid.pl.