Rozjaśnianie włosów w domu – jak to zrobić?

Rozjaśnianie włosów to dość popularny zabieg, który wykonujemy najczęściej latem. Sęk w tym, że nie zawsze wiemy, jak w prawidłowy sposób go przeprowadzić. O czym zatem należy pamiętać, kiedy podejmujemy się rozjaśniania włosów w domu? Na co koniecznie należy zwrócić w tym aspekcie uwagę? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem, znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Rozjaśnianie włosów w domu – od czego zacząć?

Proces rozjaśniania włosów w domu może stwarzać najróżniejsze problemy. Warto jednak wiedzieć, że jesteśmy w stanie ich uniknąć, o ile odpowiednio się do tego zabiegu przygotujemy. Podstawą jest oczywiście dobranie odpowiedniego dla naszych włosów środka do rozjaśniania. Może to być klasyczny rozjaśniacz, ale może też być to płukanka lub inny kosmetyk, który pozwoli nam skutecznie rozjaśnić włosy. To, o czym jednak koniecznie trzeba pamiętać przy jego wyborze, to fakt, aby wybierać kosmetyki rekomendowanych marek. Wówczas zyskamy pewność, że efekt rozjaśniania włosów będzie nas satysfakcjonował.

Nie zapomnij o odpowiednim odżywieniu włosów

Kluczową kwestią, jeśli chodzi o rozjaśnianie włosów w domu, jest zadbanie o ich odpowiednie odżywienie. Nie można, pod żadnym pozorem, wykonywać zabiegu rozjaśniania włosów, jeśli nie nałożymy na nie po tym odżywki nawilżającej. Zabieg rozjaśniania włosów tak naprawdę bardzo niszczy strukturę włosa – niezależnie od tego, jakiego kosmetyku do tego celu użyjemy. Kompleksowa pielęgnacja po wykonaniu tego zabiegu jest zatem konieczna. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule:  https://mabella.pl/jak-rozjasnic-wlosy-w-domu/. Pielęgnacja to jednak nie wszystko, o co musimy zadbać, kiedy rozjaśniamy włosy w domu.

Stosuj się do zaleceń producenta kosmetyków

Nie ma nic gorszego, niż przeświadczenie, że przecież my lepiej od producenta kosmetyków do rozjaśniania włosów wiemy, jak długo należy je trzymać na włosach. Rozjaśnianie włosów w domu należy jednak wykonywać zgodnie z instrukcją na opakowaniu wybranego przez nas kosmetyku. Tym samym, jeśli zaleca się trzymanie rozjaśniacza na włosach 15 minut, to nie należy tego czasu przekraczać – w przeciwnym wypadku, możemy zniszczyć włosy. Jeśli jednak nie jesteśmy pewne, czy damy radę samodzielnie wykonać rozjaśnianie włosów, warto udać się do salonu fryzjerskiego i powierzyć to zadanie profesjonaliście.