Profesjonalne usługi kanalizacyjne

Na co dzień nie myślimy o naszej domowej instalacji kanalizacyjnej, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli należycie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas czekać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z biegiem czasu w domowej kanalizacji odkłada się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju brudów, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Zwłaszcza w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nazbierane zanieczyszczenia wraz ze żrącymi substancjami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc bardzo trudny do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest wskazane w przewodach starego typu stosowanie substancji chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego korzystania komplikacje z drożnością zdarzają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu odpowiednio dbać o instalację, aby nie dopuścić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zminimalizować ryzyko zapchania rur. Ważne jest, aby nie zapaskudzić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby wylądować w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do mycia. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych drobnymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich dostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne przeważnie zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy również uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przechodzi ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją również inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to wywołane gafami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej kanalizacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice przewodów przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w przypadku gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszym powodem powstawania zatorów w rurach.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przepłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem pozytywnie na drożność instalacji. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie mają dzięki temu szkodliwych właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie sygnały jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, oznacza to, że przewody instalacyjne mogły się już częściowo zapchać. Musimy już wtedy ustalić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie potrzebujemy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi świadczone przez firmę są bardzo dobrej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi renomowanej firmy Rothenberg jaki zakład posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko dociera na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia także kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest także co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.