Profesjonalna pielęgniarka pomoże Ci w domu przy chorym

Lista przypadłości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Do tych najgorszych należą między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Istotne jest, aby chory miał w tym czasie odpowiednią opiekę. Choć jest to dla niektórych ogromne wyzwanie i niekiedy pociąga za sobą reorganizację całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Są świadomi bowiem, że nikt inny nie zapewni im takiej opieki jak oni sami. W dodatku mają mnóstwo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem pewnej, fachowej wiedzy, na przykład o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy będący pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia jak największej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy przez  kroplówki witaminowe Gdańsk podawane są jedynie substancje, które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Są także podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako element stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być podawane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane tylko w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Osoby mające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, zrobią to prawie bezboleśnie. Świetnie poradzą sobie także ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko zaaplikują kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu również podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić pacjentowi obecność profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnego typu problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która wielokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.