Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Obecnie można powiedzieć, że komputer jest już nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego tak istotne jest, aby był zawsze w pełni sprawny i pewny. Spowolnione działanie sprzętu może bowiem zmarnować mnóstwo naszego jakże cennego czasu.

Badania prowadzone przez różne firmy wskazują, że większość ludzi wcale nie robi kopii zapasowych tworzonych przez siebie dokumentów, nawet tych kluczowych. Liczba ta sięga nawet dziewięćdziesiąt procent właścicieli komputerów. Nie zwracamy bowiem uwagi na fakt, że nasze komputery, a w szczególności ich dyski twarde mają określoną żywotność i może kiedyś nastąpić ich uszkodzenie. W dodatku w najmniej oczekiwanym dla nas momencie. Zdarza się bowiem często, że komputer przestaje prawidłowo reagować na nasze polecenia, a czasem następuje nawet zawieszenie całego systemu. Jednak takie zachowanie nie bierze się znikąd. W związku z tym warto szybko znaleźć źródło takiej sytuacji. Może ona tkwić między innymi w braku systematycznie robionych aktualizacji lub uszkodzeniu dysku twardego. Często na niewłaściwą pracę komputera i jego krótką żywotność wpływa również niewłaściwie działający układ chłodzenia. Warto dlatego systematycznie czyścić komputer, zwłaszcza jego układ chłodzenia. Znajdujące się tam zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia elektroniki, a w konsekwencji utraty danych. Gdy już niestety nastąpi utrata danych większość społeczeństwa nie wie co robić w takiej sytuacji i przeważnie wpada w panikę. Tym bardziej jak pracowali nad czymś długi czas lub był to folder z naszymi wszystkimi zdjęciami.

Na szczęście mamy na rynku firmy, które na co dzień zajmują się odzyskiwaniem danych. Bardzo profesjonalnym w tej branży przedsiębiorstwem mającym w Warszawie kilka specjalistycznych laboratoriów, w tym główne przy ulicy Opaczewskiej jest Centrum odzyskiwania danych Warszawa. Dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom z pewnością sprawią, że znów będziecie w posiadaniu swoich cennych zdjęć, dokumentów i i innych utraconych danych.

W swojej ofercie posiadają odzyskiwanie danych z różnego rodzaju dysków: 1,8; 2,5; 3,5 cala Seagate, Western-Digital, Samsung, Hitachi, Toshiba, Maxtor oraz z dysków przenośnych wszystkich producentów. Odzyskiwanie danych z dysków po upadku czy odzyskiwanie danych z macierzy RAID również nie jest dla nich problemem. Dodatkowo naprawa dysków również jest w ofercie firmy.

Często zdarzają się sytuacje, że uszkodzeniu ulega tak zwany Pendrive, na którym posiadamy bardzo dużo cennych dla nas danych. Na szczęście nie ma co się martwić, gdyż przedsiębiorstwo to odzyskuje dane nawet z uszkodzonych przenośnych dysków Pendrive. Po za tym utracone dane z kart pamięci SD, microSD, MMS, MS, CF i innych również nie są dla nich problemem.

Jeśli więc przydarzyła Wam się tego typu sytuacja i straciliście cenne dla Was dane w pierwszej kolejności skontaktujcie się z przedsiębiorstwem odzyskiwanie danych Warszawa Ochota. U nich zapłacicie wyłącznie za efekt, a dodatkowo podzielą się z Wami wieloma cennymi radami, aby w przyszłości uchronić Was przed utratą danych. Jeśli Wasze utracone pliki zawierają dodatkowo poufne informacje nie ryzykujcie, ich odzyskanie powierzcie profesjonaliście.