Odzyskiwanie danych z dysku przenośnego

Dyski zewnętrzne USB  uchodzą powszechnie za urządzenia trwałe i odporne na uszkodzenia.  Ich posiadacze niejednokrotnie przekonali się, że upadek im niestraszny. Niestety zdarzają się takie przypadki, gdy dysk ulegnie poważnemu uszkodzeniu i konieczne jest zgłoszenie się do profesjonalistów, dla których odzyskiwanie danych z dysku przenośnego to codzienność.

Przyczyny i objawy uszkodzeń dysku zewnętrznego bywają bardzo różne. Czasem zdarza się, że po upadku pracuje on dobrze, a dopiero po kilku dniach okazuje się, że coś jest nie tak. Użytkownicy, których dyski uległy uszkodzeniu  skarżą się, że słychać w nich charakterystyczne „cykanie”.  Czasem uszkodzony dysk jest niewidoczny dla komputera, czasem komputer go widzi, ale nie można otworzyć zapisanych na nim danych ani zapisać nowych.  Wielu użytkowników komputera odłączając dysk zewnętrzny nie używa funkcji bezpiecznego usuwania sprzętu. Wydaje im się, że nie jest to konieczne,  ale to nie prawda. Brak użycia tej funkcji przy usuwaniu sprzętu często powoduje uszkodzenie dysku zewnętrznego USB.  Ponadto dyski zewnętrzne często są  noszone w torbach, podpinane do różnych sprzętów, co sprzyja uszkodzeniom i zainfekowaniu wirusami komputerowymi.

odzyskiwanie danych z dysku przenośnego

Wiele osób, których dysk zewnętrzny uległ uszkodzeniu najpierw samodzielnie próbuje odzyskać zapisane na nim dane. Poszukują oni informacji w Internecie oraz ściągają darmowe oprogramowania, które rzekomo umożliwiają odzyskiwanie danych z dysku przenośnego. Zwracają się też o pomoc do znajomych informatyków, zostają jednak zwykle odesłani z niczym.  Jest to najgorsze  z możliwych postępowanie w przypadku uszkodzenia dysku przenośnego.  Żadne skanowanie ani samodzielne naprawianie nie będzie w stanie przywrócić dysku do funkcjonalności i odzyskać utraconych danych. Podczas odzyskiwania danych i naprawy dysku konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej procedury oraz posiadanie bardzo zaawansowanego i kosztownego oprogramowania.  Potrzebna jest też specjalistyczna wiedza i wieloletnie doświadczenie. Odzyskanie danych z dysku po samodzielnych próbach przywrócenia danych często jest jeszcze trudniejsza i jeszcze bardziej kosztowna. Przynosząc do profesjonalnej firmy uszkodzony dysk należy powiedzieć pracownikom o każdej czynności, która była na nim wykonywania.

Jeśli ktoś poszukuje fachowej pomocy w odzyskaniu danych z dysku przenośnego  można zwrócić się o pomoc do firmy MEGASERWIS z Warszawy. Z pewnością spotkamy tam profesjonalistów, którzy pomogą nam w rozwiązaniu naszego problemu. Jest to rzetelna i godna zaufania firma z wieloletnim doświadczeniem w odzyskiwaniu danych z różnego rodzaju uszkodzonych nośników i dysków.