Oblicz swoją zdolność kredytową

Najpopularniejszą formą pożyczki w obecnych czasach jest niewątpliwie kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możemy zdobyć dodatkowe środki na wakacyjny wyjazd, wymianę auta, wesele dziecka czy remont mieszkania. Wybór tej z pozoru jakże prostej drogi na uzyskanie dodatkowych funduszy nie wygląda jednak w rzeczywistości tak kolorowo.
Bank wylicza w pierwszej kolejności naszą tak zwaną zdolność kredytową, a więc maksymalną kwotę kredytu jaką jest nam w stanie udzielić przy okresie spłaty zaproponowanym przez nas. Zwraca uwagę głównie na wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia oraz historię kredytową. Ubiegając się o kredyt gotówkowy bardzo ważne jest bowiem, aby posiadać stały, miesięczny dochód, oczywiście jego źródło musi być akceptowane przez bank. Brane wciąż i nieustannie spłacane kredyty mają niestety zły wpływ na naszą zdolność kredytową, obniżają bowiem nasz miesięczny dochód.
Jeśli jednak spłaciliśmy już wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty i zrobiliśmy to w terminie, bank może pożyczyć nam wyższą kwotę, gdyż uzna nas za bardziej wiarygodnych. Wyliczając zdolność kredytową banki przywiązują również ogromną wagę do wieku osób ubiegających się o kredyt. Młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się pełnoletni mają dużo trudniej uzyskać kredyt, tak samo osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Znaczący wpływ na naszą zdolność kredytową mają także jeszcze inne czynniki, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy przymierzając się do wzięcia kredytu. Mowa mianowicie o wykształceniu oraz stanie cywilnym. Banki bowiem są przeświadczone, że im wyższe wykształcenie potencjalnego klienta, tym ma on większą szansę na zdobycie lepszej i bardziej stabilnej pracy. Osoby w związkach małżeńskich uznawane są natomiast za bardziej stabilne, a dodatkowo dochód w domu generują dwie osoby. W zależności właśnie od tych czynników wiele banków może nam ustalić zupełnie inną zdolność kredytową.
Przekazane do banku informacje o naszej sytuacji finansowej i rodzinnej wprowadzane są do specjalnego systemu. Na ich podstawie system ten sprawdza czy bank może w ogóle przyznać nam kredyt jeśli tak wylicza jego maksymalną wysokość.
Bardzo fajnym narzędziem dzięki, któremu sami możemy wyliczyć naszą zdolność kredytową w konkretnych bankach jest tak zwany kalkulator zdolności kredytowej czy inaczej kalkulator kredytowy online. Wprowadzamy tam wszystkie istotne dane, a więc nasze dochody oraz ich źródła, nasze zobowiązania, a także ilość osób w rodzinie i na ich podstawie dopiero system wylicza nam zdolność kredytową. Nie zapominajmy jednak, że wyniki te mają charakter jedynie poglądowy, a banki mogą wziąć pod uwagę jeszcze inne wymienione wcześniej czynniki.
Jeśli więc planujecie wziąć kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności obliczcie swoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziecie mieli orientację na jakie dodatkowe środki pieniężne możecie liczyć ubiegając się o kredyt. Pomoże Wam w tym z pewnością kalkulator zdolności kredytowej.