Nowoczesne wykończenie ścian – tapeta 3D

Jeszcze dwadzieścia lat temu wykańczając ściany w naszych domach wyłącznie je malowaliśmy. W dodatku był to najczęściej tylko jeden kolor na wszystkich ścianach. Na szczęście czasy te bezpowrotnie minęły. Nawet jeśli współcześnie wykańczając pomieszczenie malujemy je farbami, często dodajemy do tego jeszcze inne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim nasze pomieszczenia nie będą już surowe i zimne jak kiedyś, tylko staną się dodatkowo bardziej przytulne.

Do wykończenia ścian możemy wykorzystać bowiem mnóstwo ciekawych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań, które w obecnych czasach oferuje nam rynek. Należą do nich między innymi: tynk dekoracyjny, cegła, kamień, boazeria czy tapeta. To ostatnie rozwiązanie stało się obecnie bardzo popularną formą wykończenia, tym bardziej, że stwarza dużo możliwości. Dzięki niej bardzo szybko możemy kompletnie zmienić charakter prawie każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Tapety mają obecnie bardzo dobrą jakość i mogą nam służyć przez długi czas. W dodatku jest to dość szybka forma wykończenia ścian.

Szeroka gama wzorów sprawi, że w jeden dzień z normalnego pokoju możemy przenieść się do bajkowego świata dziecka lub do uroczej i romantycznej sypialni z nastrojowymi świecami na ścianach. Ostatnio często stosowane są także tapety upodabniające się do kamienia czy cegły. Ściana ze stuletniej kamienicy w naszym świeżo wyremontowanym mieszkaniu z pewnością zrobi wrażenie. Takie rozwiązania mogą być ozdobą pomieszczeń na okrągło użytkowanych, mowa na przykład o korytarzu. W dodatku potrafią zmylić niejedno oko do złudzenia bowiem przypominają prawdziwą cegłę czy kamień.

Kluczowe jednak, aby to nie była zwyczajna, standardowa tapeta. W celu uzyskania jak najlepszego efektu bardzo ważne jest, aby była to specjalna okładzina ścienna tak zwana tapeta 3D. Usatysfakcjonuje ona z pewnością miłośników trójwymiarowości na ścianach oraz optycznych iluzji.

Jest to doskonała alternatywa dla kosztownych i pracochłonnych rozwiązań. Sprawdza się również jako tło wokół kominka czy dodatek do innego elementu wystroju. Tapety ścienne 3D mogą bowiem tworzyć spójną całość z aranżacją wnętrza, bądź stanowić gustowny akcent w wyciszonym pomieszczeniu. Obecnie wybór tapet jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie tu tapetę idealną dla siebie. W dodatku są sprzedawane nie tylko w rolkach, ale także w powierzchniach odpowiadających wielkościom ściany, na której docelowo mają być umieszczone.

Szeroką ofertę różnego rodzaju tapet ściennych, od tych zwyczajnych po okładziny ścienne w formacie 3D, znajdziecie w sklepie internetowym INNETAPETY. Na pewno zadowolą one niejednego klienta. Posiadają one bowiem przeróżne motywy, z których każdy znajdzie ten najbardziej pasujący do swojego wnętrza. Od delikatnych i prostych skandynawskich wzorów, po oryginalne tapety 3D, które zmylą z pewnością niejedno oko. Dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób odmienić każde pomieszczenie w naszym domu.