Nieoczekiwany wydatek? Szybka gotówka tylko w lombardzie

W sytuacji gdy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie dodatkowej gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się niestety, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypisać szereg formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty dotyczące naszych zarobków. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu niejednokrotnie bank odmawia nam udzielenia pożyczki.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje przykładowo do… lombardu. Dzięki temu bez zbędnych formalności możemy dostać tam nawet kwotę 200 zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomą rzecz w zastaw na uzgodniony czas oraz procent. Jest to dla lombardu satysfakcjonujące zabezpieczenie.
W dodatku nikt nie zadaje żadnych niepotrzebnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe źródło dochodu czy nie. Jeśli w uzgodnionym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas kwoty, rzecz którą oddaliśmy w zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Wielu ludzi nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Najczęściej są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy biżuteria złota. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie sytuacje również mają miejsce. Bez względu na to co zamierzamy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje również i rzeczoznawca, który skrupulatnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ustala tym samym kwotę udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Nie zapominajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych zasadach oraz określony przedmiot może zostać wyceniony też na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy jedynie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Ważne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które szybko potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Nie zapominajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy zadłużenia w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty nasz przedmiot przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma też wartość sentymentalną, jak na przykład rodzinna biżuteria.
Jeśli więc wyskoczył Wam nieoczekiwany wydatek i pilnie potrzebujecie dodatkowej gotówki, bardzo atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.