Metoda doczepiania włosów tape on – co to jest?

O długich i mocnych włosach marzy z pewnością każda kobieta. Niestety, bardzo często z przyczyn genetycznych, osiągnięcie takich włosów i utrzymanie ich w należytej kondycji, jest praktycznie niemożliwe. Dzieje się tak szczególnie w przypadku włosów suchych i łamliwych. Dla kobiet, które posiadają tego rodzaju włosy oraz borykają się z najróżniejszymi problemami skórnymi, idealnym rozwiązaniem jest doczepianie włosów. Sposobów na wykonanie tego zabiegu jest bardzo dużo. Jednym z najczęściej wybieranych jest doczepianie włosów przy wykorzystaniu metody tape on. Czym dokładnie charakteryzuje się ten sposób doczepiania włosów? Dla kogo metoda tape on jest najlepsza? Na te, jak również i na wiele innych pytań dotyczących tego zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Na czym polega metoda doczepiania włosów tape on?

Na samym początku należy dokładnie wyjaśnić, na czym dokładnie polega doczepianie włosów metodą tape on. Najlepiej zobrazuje to porównanie do doczepiania konkretnych pasm tuż przy skórze głowy i linii włosów. Dzięki temu, są one praktycznie niewidoczne, a efekt jest naprawdę zniewalający. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny i kosztowny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że trzeba zadbać o jak najwyższą precyzję jego wykonania. 

Należy też zwrócić uwagę na to, że doczepianie włosów metodą tape on, jest oczywiście bardzo efektowne, jednakże zabiegu takiego nie należy powtarzać zbyt często. W naturalny sposób osłabia on cebulki włosów a co za tym idzie, przyczynia się do zwiększenia problemu wypadających włosów. Fryzjer indywidualnie dopasuje częstotliwość wykonywania takiego zabiegu w przypadku konkretnej klientki.

Czy metoda tape on jest skuteczna?

Niekwestionowaną zaletą, jeśli chodzi o doczepianie włosów metodą tape on, jest trwałość tego zabiegu. Efekt jego wykonania utrzymuje się od około 4 do nawet 6 tygodni, zależnie od tego, jak szybko rosną nasze włosy. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem włosów, pasma będą się obniżać a co za tym idzie, estetyka wyglądu włosów nie będzie już taka sama, jak od razu po wykonaniu zabiegu. Z tego też względu metodę tę stosuje się sporadycznie lub też naprzemiennie – na przykład z metodą doczepiania włosów za pomocą keratyny.