Lokalizator GPS dla samochodu – niezawodne narzędzie w firmach transportowych!

Wielu właścicieli firm transportowych czy innych przedsiębiorstw posiadających flotę własnych pojazdów zachodzi w głowę, co zrobić, aby na bieżąco monitorować  czas pracy kierowców i przebyta przez pojazdy trasę. Dotychczas jedynym rozwiązaniem był kontakt telefoniczny z kierowcami pojazdów i orientacyjne ustalenie odległości dzielącej pojazd od celu podróży.

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na lokalizator GPS dla samochodu. Jego zainstalowanie umożliwia szczegółowa kontrolę pracy pojazdu online. Do systemu tego można się zalogować  wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu.

Lokalizator GPS dla samochodu informuje o aktualnej lokalizacji pojazdu, informuje o pokonanej i planowanej trasie, a także pomaga wyznaczyć korytarze transportowe i punkty dostawy. Jest to system znacznie ułatwiający zarządzanie flotą samochodowa firmy i czasem pracy kierowców.

Jest to bardzo ważne, ponieważ wyznaczenie optymalnej trasy skraca czas jazdy i umożliwia bardziej wydajną i lepiej zorganizowaną pracę przedsiębiorstwa.  GPS w samochodzie pozwala także wyeliminować proceder nadużyć, gdy kierowcy w czasie pracy realizują prywatne zlecenia.

lokalizator gps dla samochodu

Bardzo ważna zaletą systemu GPS jest możliwość kontroli czasu pracy i jakości pracy kierowców. Według polskiego prawa kierowca może spędzić za kierownicą określona ilość godzin i system pozwala zweryfikować te ilość, ponadto pozwala także monitorować jakość jazdy.

Lokalizator GPS w pojazdach pozwala także na oszczędności w zużyciu paliwa. Krótsze trasy to mniejsze jego zużycie, ale także krótsza eksploatacja pojazdu, co w ogólnym rozliczeniu jest bardzo ważne. Niektóre systemy GPS posiadają czujnik zużycia paliwa i elektroniczne zabezpieczenie otwierania wlotu paliwa, co uniemożliwia ewentualną jego kradzież. Urządzenie rejestruje każdorazowe zakręcenie i odkręcenie korka.

Lokalizator GPS dla samochodu to coś więcej niż ochrona przed kradzieżą. To kompleksowy system zarządzania transportem firmowym i każdy przedsiębiorca powinien się na niego zdecydować.