Kurs doradca adr Katowice – warto skorzystać

W ostatnich czasach można zauważyć, że bardzo rozwinął się zarówno transport krajowy jak i międzynarodowy. W następstwie tego coraz więcej mężczyzn pracuje zawodowo jako kierowca. Z pewnością wiąże się to z adekwatnym do tego wynagrodzeniem, które musi być dość wysokie, w końcu praca ta wymaga wielu wyrzeczeń. Osoby dopiero szukające pracy jako kierowca w transporcie drogowym muszą oczywiście posiadać adekwatne do tego kategorie prawa jazdy. To jednak nie wszystko. I w tym momencie zaczynają się dopiero problemy. Pracę jako kierowca w transporcie regulują bowiem odpowiednie przepisy prawne. Osoby chcące pracować w tej branży wielokrotnie nie zdają sobie nawet sprawy, że jeśli ich praca ma mieć związek z przewozem rzeczy lub osób muszą mieć do tego odpowiednią licencję czy certyfikat.

W zależności bowiem od rodzaju wykonywanych przewozów stosuje się inne regulacje. Jeśli przykładowo mamy zamiar prowadzić zawodowo pojazdy przekraczające dziewięć miejsc, niezależnie od tego czy jest to przewóz krajowy czy międzynarodowy niezbędna może okazać się tutaj licencja na transport. Nie jest to już bowiem przewóz okazjonalny. W dodatku trzeba jeszcze spełniać określone warunki, aby taką licencję uzyskać. To samo tyczy się przewozu rzeczy.
Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku jest wymagany bowiem tak zwany Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy. Dzięki niemu możemy uzyskać:
– licencję oraz zezwolenie na wykonywanie krajowego i międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego osób lub rzeczy.
– licencję spedytora – na wykonywanie pośrednictwa w zakresie wykonywania transportu drogowego rzeczy.
– licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym lub pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Jeśli chcesz więc pracować zawodowo jako kierowca warto w pierwszej kolejności zapisać się na odpowiednie szkolenie. Ma ono na celu przygotować Cię do państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy.
Nie zastanawiając się warto na początku udać się do Śląskiego Centrum Szkolenia Kierowców. Wielką zaletą tego ośrodka jest fakt, że oprócz szkolenia możemy tutaj też przystąpić do egzaminu. Poza tym wiedza, którą zdobędziemy na kursie da nam możliwość nie tylko zdać egzamin, ale także samodzielnie pełnić funkcję zarządzającego transportem. Profesjonalne szkolenie odbywa się jedynie w trzy weekendy, nie musimy więc brać do tego urlopu. Po jego zakończeniu dostaniemy zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nie czekaj więc, tylko już dziś zapisz się na kolejny kurs doradca adr Katowice. Dogodna lokalizacja ośrodka zapewnia łatwy dojazd. Jako nieliczni proponują szkolenie na przewóz rzeczy oraz osób w jednej cenie oraz zapewniają dostęp do testów i niezbędnych materiałów. Skorzystaj więc z okazji.