Który polski piłkarz zarabia najwięcej?

TOP 5 najlepiej zarabiających polskich piłkarzy

Dzisiejszy świat między innymi opiera się na sporcie. Na czasie teraz jest piłka nożna oraz skoki narciarskie. Jednak nie tylko tymi dyscyplinami żyje świat. Każdy kraj ma swojego reprezentanta, który godnie walczy o to, aby być najlepszym. Na całym świecie bardzo chętnie ludzie oglądają koszykówkę, tenisa ziemnego, czy letnie, bądź zimowe igrzyska olimpijskie. Zmagania zawodników powodują w oglądających wzrost emocji. Każdy trzyma kciuka za swojego przedstawiciela. W Polsce także tych emocji nie brakuje. Na fali jest teraz kilku bardzo znanych piłkarzy, którzy swoją karierę rozwijają w zagranicznych klubach. Zdecydowali się na grę w obcych klubach ze względu na to, że mogli swobodnie rozwijać swoje umiejętności. Polacy grają w klubach niemalże na całym świecie. Jednak tylko o kilku z nich jest głośno cały czas. Zobacz sam i przekonaj się, który z nich zarobił najwięcej w ubiegłym roku.

Łukasz Piszczek – Borussia Dortmund

Jest to jeden z bardziej cenionych polskich piłkarzy grający w niemieckiej lidze.  Specjalnością tego piłkarza jest gra na pozycji obrońcy. Reprezentując barwy klubu przez ostatni rok Łukasz Piszczek zarobił dziewięć milionów złotych.  Klub docenia tego piłkarza, ponieważ Łukasz regularnie wychodzi w pierwszym składzie meczowym. Reprezentuje nie tylko żółto-czarne barwy Borussi, ale także na ten samej pozycji występuje w meczach reprezentacji Polski.

Jakub Błaszczykowski – VfL Wolfsburg

Niegdyś grał w barwach Borussi Dortmund. Znakomity pomocnik. Obecnie Błaszczykowskiego możemy oglądać w meczach klubu VfL Wolfsburg. Przez ostatni rok, sportowiec zarobił dwanaście milionów złotych. Jest to ogromna suma za umiejętności piłkarza. Kuba Błaszczykowski podobnie tak jak Łukasz Piszczek gra w reprezentacji Polski. Przez cztery lata był tam kapitanem drużyny.

Arkadiusz Milik – SSC Napoli

Polski napastnik obecnie występujący w barwach włoskiego klubu SSC Napoli. Piłkarz podpisał z drużyną pięcioletni kontrakt.  Przez ostatni rok zarobił dwanaście i pół miliona złotych. Jego poprzednim klubem, w jakim występował był Ajax Amsterdam. W 2016 roku podczas mistrzostw Europy, dla polskiej reprezentacji zdobył kilka bramek, dzięki czemu zainteresowały się nim zagraniczne kluby.

Grzegorz Krychowiak – Paris Saint-Germain

Polski, jeden z lepszych piłkarzy. Obecnie występuje w paryskim klubie Paris Saint-Germain. Gra na pozycji napastnika. Po ostatnich mistrzostwach Europy zaczęły nim się interesować największe zagraniczne kluby. Przez ostatni rok grania, Grzegorz Krychowiak zarobił dwadzieścia milionów złotych. Bajeczna suma, jednak jest warta umiejętności tego piłkarza.

Robert Lewandowski – Bayern Monachium

Uznawany za najlepszego piłkarza w Polsce. Przez pewien czas wspólnie z Łukaszem Piszczkiem i Jakubem Błaszczykowskim tworzyli zgrane trio w Borussi Dortmund. Jednak Robert zaczął dostawać coraz to lepsze oferty. Dlatego też w 2014 roku przyjął propozycję Bayernu Monachium. Lewandowski został okrzyknięty, jednym z najlepiej zarabiających polskich piłkarzy na świecie. Przez ostatni rok udało mu się zarobić aż osiemdziesiąt dwa miliony złotych. Jest to gigantyczna suma. Wycenia się go na najdroższego polskiego piłkarza w historii.