Kto pomoże nam sprawdzić działanie sieci bezprzewodowej

Wielu ludzi współcześnie nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go także w swoich smartfonach.
W domach pracuje on przeważnie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz gigantycznych korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi sprzedaje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania oparte są wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych firmach wymiana informacji między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie.
Na szczęście profesjonalna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zapewniać szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom osób. Profesjonalna sieć może być bowiem naprawdę bardzo wydajna.
Istotne jednak, aby wprowadzając do korporacji sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to właściwie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie nadaje się do tego WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem olbrzymią praktykę w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Zasadniczym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim przygotowanie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko przytoczone wcześniej doświadczenie, ale też stosowne ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy polecanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim przedsiębiorstwie bardzo wydajną, a przede wszystkim niezawodną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również sprawnych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży potrafią zebrać te wszystkie potrzebne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Poza tym w swoich działaniach opierają się o normy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale również szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są zazwyczaj w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.  Mają również klientów zagranicznych. Znajdź ich wpisując w internecie „sitesurvey wlan” czy „badanie zasięgu sieci wifi”