Kadry i płace Poznań – biuro rachunkowe zrobi to za Ciebie!

Firmy, które decydują się na outsourcing, decydują się również na skupienie się na zadaniach o wysokiej wartości dodanej i zapewnieniu lepszej jakości usług poprzez oszczędność czasu i pieniędzy. Kiedy firma decyduje się na outsourcing swoich płac (powierzając to biuru rachunkowemu), musi wziąć pod uwagę szereg czynników: musi mierzyć koszty i korzyści, zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym, a także w zakresie bezpieczeństwa.

Kadry i płace Poznań – korzyści z biura rachunkowego

  • Zlecanie listy płac ekspertom zapewnia rezultat zgodny z obowiązującym prawem: w rzeczywistości przepisy prawa ciągle się zmieniają i są analizowane przez firmy zarządzające kadrami i płacami. Dzięki temu procedury są natychmiast aktualizowane, co pozwoli uniknąć Ci ewentualnych sporów z pracownikami czy kar skarbowych. Ponadto – będziesz mógł spać spokojnie, gdy urzędnicy zapowiedzą kontrolę w Twojej firmie!
  • Oprogramowanie do obsługi płac, które jest złożone i wymaga specjalistycznej wiedzy, nie będzie już trawić Twojego cennego czasu. Twoja firma otrzyma dedykowaną osobę do kontaktu, dzięki czemu wszelkie informację dotyczące kadr i płac będziesz miał na wyciągnięcie ręki!
  • Bardzo trudno jest dziś znaleźć na rynku pracownika z odpowiednią wiedzą kadrowo-księgową. Często osoba nowo zatrudniona musi nie tylko doszkolić się, ale także wdrożyć i poznać specyfikę pracy w danej firmie. Wymaga to oczywiście czasu i niekiedy niemałych nakładów finansowych. Dzięki outsourcingowi właściciel firmy ma pewność, że przez cały czas dysponuje najlepszą wiedzą i nie musi obawiać się poszukiwania nowych kandydatów na stanowiska kadrowo-płacowe.
  • Firma partnerska ma armię pracowników, którzy zawsze mogą się nawzajem zastępować. Odbywa się to bez narażania know-how lub martwienia się o coś. W czasie, gdy potrzebne są większe „moce przerobowe”, nawet w sezonie urlopowym, biuro rozdzieli obowiązki na mniej czasochłonne zadania dla większej liczby pracowników. Pamiętaj! Nawet najlepsi pracownicy muszą wyjechać na urlop, wymaga tego prawo, jednak urlopy pracowników kadrowo-płacowych nie wygenerują problemów dla firmy, gdy współpracujesz z podmiotem zewnętrznym.