Jaka jest różnica pomiędzy alkoholami przemysłowymi a kraftowymi?

Alkohole kraftowe  posiadają bardzo wiele, charakterystycznych dla siebie cech. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie prawidłowo je wskazać. W efekcie, nierzadko mylimy alkohol przemysłowy z alkoholem, który może być spokojnie określony mianem kraftowego. Czym zatem charakteryzuje się dokładnie alkohol kraftowy i co ma znaczenie przy jego produkcji? To tylko jedno z wielu pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. Przybliżymy w nim państwu zagadnienie, którym są alkohole kraftowe oraz wskażemy na ich najważniejsze cechy charakterystyczne.

Co jest najważniejsze przy produkcji alkoholu kraftowego?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób przebiega produkcja alkoholu kraftowego. Z reguły, tego rodzaju trunki produkowane są w małych, najczęściej rodzinnych zakładach. Receptury, które wykorzystywane są do stworzenia zarówno piwa kraftowego, jak również i wódki kraftowej, są objęte ścisłą tajemnicą. Tylko pracownicy wybranego zakładu, w którym wytwarzany jest wybrany rodzaj alkoholu, mają do nich dostęp. Przepisy te najczęściej przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a co za tym idzie – posiadają bardzo długą tradycję. To z kolei przekłada się na jakość wytwarzanych trunków. Nie ma też niczego dziwnego w tym, że cena alkoholi kraftowych jest znacznie wyższa od tych, które produkowane są na skalę przemysłową. Nie zawsze też będziemy w stanie kupić wysokiej jakości alkohol kraftowy w popularnych supermarketach.

Czy w każdym sklepie kupimy alkohol kraftowy?

Ostatnią, chodź wcale nie najmniej istotną kwestią, którą należy poruszyć, kiedy mówimy o alkoholach kraftowych, jest ich dostępność. Prawda jest taka, że tego rodzaju trunki sprzedawane są najczęściej w małych, lokalnych sklepach. Ich ilość też jest bardzo ograniczona. Z tego też względu, alkohole kraftowe określone są mianem trunków z kategorii premium. Składa się na to nie tylko ich mała ilość na półkach sklepowych, ale też cena, jak również sama receptura. Wyróżniają się one indywidualnym smakiem, zapachem oraz wieloma innymi czynnikami, które dopracowywane są w procesie produkcji.