Jak skutecznie pozbyć się insektów?

Jakie zadanie ma na celu dezynsekcja?

Wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy co kryje się tak naprawdę pod pojęciem dezynsekcja. Myli bowiem ze sobą takie określenia jak dezynfekcja, deratyzacja czy dezynsekcja i używa ich naprzemiennie mając na myśli wyłącznie jeden z tych zabiegów. Każde z nich oznacza jednak coś zupełnie innego.

Dezynfekcja to zwalczanie różnego rodzaju drobnoustrojów, mikroorganizmów oraz ich przetrwalników, zwłaszcza tych chorobotwórczych. Obecnie, kiedy to w Polsce walczymy z koronawirusem jest to zabieg bardzo popularny i często stosowany. Dzięki niemu miejsca publiczne są czyste, a przede wszystkim odkażone. Coraz częściej również myjemy ręce.

Deratyzacja znów to nic innego jak zwalczanie gryzoni.

Dezynsekcja natomiast to zwalczanie różnego rodzaju owadów i insektów, takich jak kleszcze, chrząszcze, wołki zbożowe czy mole. Szkodniki te najczęściej atakują przemysł spożywczy, dlatego tak ważne jest zwalczanie ich przy pomocy dezynsekcji. Ma to bowiem kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Jeśli zajdzie taka konieczność zabieg ten przeprowadza się również w mieszkaniach. W tym przypadku niekiedy ludzie próbują walczyć z owadami na własną rękę. Jednak nie jest to proste zadanie. Larwy bowiem zostają, a problem po jakimś czasie i tak powraca. Nie jest to również dobre dla naszego zdrowia, gdyż stosowane są środki chemiczne, które mogą nam zaszkodzić.

Warto dlatego zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która całkowicie pozbędzie się problemu. Nie tylko zlikwiduje owady, ale także zniszczy ich larwy wykorzystując przy tym specjalistyczne substancje chemiczne. Insektpol zajmie się tym w pełni profesjonalnie. Posiada bowiem odpowiedni sprzęt oraz doświadczonych i znających się na rzeczy pracowników.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę http://insektpol.pl. Zwalczanie pluskiew i innych insektów to jednak nie wszystko co mają nam do zaoferowania. W ich ofercie znajdziemy również takie zabiegi jak ozonowanie, fumigacja, gazowanie zboża czy nawet dezynfekcja po zgonie.