Aktywność fizyczna a dbanie o wzrok – ciesz się zdrowym wzrokiem!

Problemy z widzeniem dotykają coraz większą liczbę osób. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, jednakże za ten wiodący należy podać przede wszystkim nieprawidłową higienę narządu wzroku. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Okulista Warszawa wyjaśnia: Mowa przede wszystkim o nieprawidłowym trybie pracy przed komputerem oraz nadmiernym korzystaniu z urządzeń, które emitują szkodliwe dla wzroku niebieskie światło. Co zatem zrobić, aby prawidłowo zadbać o nasze oczy i w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych z nimi związanych? Sprawdźmy. 

W zdrowym ciele…Zdrowe oczy!

Niewiele osób jest świadomych tego, jak duży wpływ na prawidłowe widzenie ma nasz tryb życia. Mowa tutaj nie tylko o odpowiednio zbilansowanej diecie, ale też o aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętajmy o tym, aby przynajmniej pół godziny dziennie spędzać czas na świeżym powietrzu. Może to być spacer z psem, może być jazda na rowerze lub jakakolwiek inna forma aktywności. Ważne jest to, aby pamiętać o regularności. Dzięki temu, w realny sposób zminimalizujemy ryzyko występowania u nas najróżniejszego rodzaju chorób, w tym także i chorób związanych z prawidłowym działaniem naszego wzroku. To jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, jeśli chcemy w odpowiedzialny sposób zadbać o nasze oczy. 

Odpowiednia dieta ma znaczenie 

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, jeśli chcemy w prawidłowy sposób zadbać o nasz wzrok, jest przestrzeganie diety. Powinna być ona bogata w najróżniejszego rodzaju składniki odżywcze, w tym przede wszystkim w witaminy z grupy D, A oraz K. Nie można też zapominać o tym, żeby znajdowały się w niej takie składniki odżywcze jak beta karoten, żelazo czy magnez. Substancje te realnie poprawiają kondycję naszego organizmu, a sam beta karoten jest w dużej mierze odpowiedzialny za prawidłowe widzenie. 

W prawidłowym dbaniu o nasz wzrok dużą rolę odgrywa też sen. W przypadku osób dorosłych zaleca się, aby przesypiać zdrowym i spokojnym snem minimum 8 godzin na dobę. U dzieci ilość snu jest większa o około 1-2 godziny. Przestrzeganie wszystkich opisanych powyżej zasad, z pewnością przełoży się na lepszą kondycję zdrowotną naszych oczu.