Idealne drzewo na drewniany dom

Ostatnimi czasy przyglądając się wielu rozpoczętym już budowom na skraju miast, a czasami nawet na naprawdę cichej i spokojnej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma istotnymi czynnikami. Nie tylko w grę wchodzi rozszerzający się trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje klasyczny styl budowy. Chodzi tutaj jednak na przykład o oszczędność energii cieplnej. Mnóstwo ludzi w ten sposób próbuje dostosować się też do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się zazwyczaj ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna potrafi przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na taki dom bardzo ważne, aby wybrać dobry projekt, wszystko dokładnie zaplanować, a poza tym zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Bardzo dużo osób myśli bowiem, że każde drewno jest identyczne, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w klasycznym budownictwie, stosowane drzewo musi być proste, zdrowe oraz bez szkodników. No i przede wszystkim bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Głównie więc wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Decyduje o tym w dużej mierze atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie dostaniemy pierwszorzędne i właściwie zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie i wszelkie elementy drewniane najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on nieopodal Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to tartak rodzinny niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na swoim fachu.

Produkty wytwarzają bowiem przez trak ramowy, trak taśmowy oraz wielopiłę. Tym samym zajmują się przede wszystkim przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
W dodatku wielu przyszłych klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi wyłącznie z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których otrzymywane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.
Tartak ten swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą udać się tam po drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają też własny transport, dzięki czemu bez problemu mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się jednak w produkcji więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „budowa domów Płock”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.