Firma usuwająca szkodniki drewna oferuje swoje usługi

Wielu z nas marzy o zbudowaniu domu z drewna przypominającego przyjazną i klimatyczną góralską chatę i wielu tę wizję z rozmachem realizuje. Po skończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i dekoracjami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żyjących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych gości. O ich poczynaniach dowiadują się zwykle po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w deskach i belkach stropu małych, owalnych otworków, z  których wysypuje się beżowy proszek. Korniki, bo o nich mowa, to popularne określenie kilku gatunków owadów żyjących w drewnie przetworzonym. Przyczyniają się one do bardzo dużych uszkodzeń drewnianych konstrukcji budynków, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą także meble i wszelką galanterię drewnianą. Efektem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszelkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Bardzo często zdarza się, że obecność tych szkodników wykrywa się  dopiero przy przeglądzie technicznym stanu budynku. Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku bardzo trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo trzeba skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą tego typu usługi. Jedną z firm zajmujących się specjalistycznym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy meblach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Zabiegi przez nich stosowane to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.

Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to zabieg polegający na wywierceniu w zaatakowanym drewnie określonej liczby otworów i umieszczeniu w nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy znajduje zastosowanie tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów porażonych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez powolne usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem obiektu poprzez uszczelnienie go specjalistyczną gazoszczelną folią. Następnie na czas od 7 do 14 dni wprowadza się do jego wnętrza gaz interaktywny. Po wytruciu szkodników obiekt poddaje się wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Tę metodę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.

Niezależnie od wybranej metody, wszelkie prace i poszczególne etapy są wykonywane przez specjalistów posiadających kwalifikacje wymagane przepisami prawa oraz wieloletnią praktykę. Z usług firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całej Polski.

Jeśli więc nieustannie zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy ścianach, nie wahaj się ani chwili dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej i kompetentnej firmy DREVPOL.