Dywany produkowane w Polsce

Wiele ludzi uwzględnia w aranżacji swojego domu jakiś ciekawy chodnik. Czy wiesz jakiego rodzaju dywany produkuje się w Polsce? Zachęcam do zainteresowania się naszym wpisem!

Na pewno bardzo wiele ludzi pragnąc kupić dywan najzwyczajniej wybiera się do lokalnego hipermarketu, by wybrać w miarę możliwości najtańszy dywan spełniający ich optyczne oczekiwania. Na ogół będzie to dywan polipropylenowy, gdyż tego rodzaju modele są niedrogie. Z drugiej strony, jest w Polsce mnóstwo ludzi pragnących nabyć naprawdę oryginalny dywan.

Wełna zawsze w cenie
Pomimo że wełna, jako element wykładzin trochę wychodzi z mody, nadal wykładziny tego sortu mają sporo swych wielbicieli. Dywany wełniane wbrew obiegowym opiniom są wytrzymałe, dzięki czemu służą naprawdę długo. Co bardzo istotne są to dywany całkowicie naturalne, wolne od sztucznych składników. Z drugiej strony wełna ma dość istotne mankamenty, o których warto wiedzieć.

Dywan wełniany w salonie
Dywan wełniany w salonie, źródło: https://www.kochamydywany.pl/

Wełniany dywan nie będzie dobrym rozwiązaniem dla uczuleniowców. Okazuje się niestety, że w początkowym okresie funkcjonowania dywanu z wełny, mamy do czynienia z intensywnym pyleniem. Może to być istotnym minusem dla osób uczulonych na rozmaite roztocza. Z czasem okazuje się także, że chodnik z wełny niełatwo się czyści. Oczywiście kwestie takie nie muszą być kłopotem, istotne jest po prostu, by być świadomym takich spraw i wcześniej się na tego typu ewentualności przygotować. Warto też wiedzieć, że dywany te do tanich nie należą, dlatego nie może sobie na nie pozwolić zbyt wiele osób. Spory kilkumetrowy chodnik będzie nawet kosztować kilka tysięcy złotych.

Nie ma to jak ręczna robota
Do ekskluzywnych wykładzin zalicza się oczywiście te wykonywane ręcznie. Czym odznaczają się takie dywany? Otóż dywany manualnie tkane są po pierwsze niepowtarzalne. W związku z tym, są oczywiście sporo droższe od swych przemysłowo wytwarzanych odpowiedników. Ręcznie tkany dywan doskonale sprawdzi się w ekskluzywnych, wysublinowanych aranżacjach, gdzie liczy się dbałość o każdy drobiazg.

Kilka słów o marce Agnella
Czy wiesz kto w kraju produkuje wykładzina? Każda osoba cokolwiek zaznajomiona z branżą dywanową w Polsce od razu wspomni o popularnej marce Agnella. Firma ta produkuje ogromny, kolosalny wręcz asortyment dywanów oraz wykładzin o rozmaitym zastosowaniu. Chociaż Agnella przez większość swojej aktywności na rynku była zasilana budżetem tylko z Polski, od roku 2015 większościowym udziałowcem w tej spółce została brytyjska firma The Carlyle Group. Fabryka zlokalizowana jest w Białymstoku. Do innych znanych firm produkujących dywany należą między innymi: Dywilan, Obsession oraz Osta Carpets.