Czyszczenie cystern od wewnątrz

Produkty w transporcie drogowym przewożone są głównie samochodami ciężarowymi. Towary znajdują się tam zazwyczaj na paletach lub w specjalnie dostosowanych do tego kartonach lub pojemnikach. Jednak dotyczy to wyłącznie towarów suchych, w opakowaniach lub w hermetycznie zamykanych butelkach. Co innego jeśli towarem mają być środki chemiczne, oleje, ciekłe odpady czy mleko, które trzeba przewieźć w ogromnej ilości. Do tego niezbędne są specjalne zbiorniki, które potocznie nazywamy cysternami. Dzięki nim mamy możliwość przetransportowania jakiejkolwiek cieczy, granulatu, płynu, a nawet i gazu. Jednak istotną rzeczy w przewożeniu tego typu produktów jest systematyczne oczyszczanie wnętrza cysterny z zanieczyszczeń. W innym wypadku resztki poprzedniego załadunku mogą przedostać się do nowego i zepsuć jego jakość. W przypadku produktów spożywczych może to zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Przed załadunkiem lub tuż po rozładowaniu towaru należy zadbać o czystość TIRa i to nie tylko na zewnątrz. Najważniejsze, aby cysterna była czysta i zdezynfekowana w środku. Ten drugi warunek jest warunkiem koniecznym. Samodzielne czyszczenie cysterny w środku jest nie lada wyzwaniem. Na własną rękę nie da się tego zrobić. Tym bardziej, że czyszczenie cystern musi być przeprowadzone zgodnie z określonymi normami, aby była ona przydatna przed kolejnym załadunkiem. Niestety nie wszystkie myjnie są dostosowane do czyszczenia samochodów ciężarowych, zwłaszcza tych posiadających cysternę.

Jeśli więc szukacie myjni, która doskonale wyczyści Waszą ciężarówkę na zewnątrz oraz umyje i zdezynfekuje cysternę w środku powinniście odwiedzić Myjnię Port Świecko. Znajduje się ona przy zjeździe z Autostrady A2. Dzięki temu każdy może tam łatwo trafić. Możecie tam wyczyścić swoją cysternę przenośną, stałą, odejmowalną, a także zamkniętą hermetycznie. Doskonale zdezynfekują wnętrze Waszej cysterny przed załadunkiem kolejnego płynnego towaru. Dezynfekcja cystern certyfikaty jest to bardzo istotna kwestia w przypadku czyszczenia cystern. W innym razie nie mogą one zostać oddane do użytkowania. Myjnia Port Świecko posiada wszelkie uprawnienia i certyfikaty, aby Twoja cysterna nadawała się do użytkowania.