Czy można przedłużyć krótkie włosy?

Długie, gęste i lśniące włosy są marzeniem większości kobiet. Niestety nie wszystkie Panie takimi włosami mogą się pochwalić. Wiele z nich boryka się z problemem zniszczonych, cienkich i delikatnych włosów. Marzą one o ich zapuszczeniu, ale jest to proces długotrwały, a efekty nie zawsze są tak zadowalające, jak tego oczekiwałyśmy. Panie często zastanawiają się więc, czy można przedłużyć krótkie włosy. Można, o ile nie są ścięte na „chłopaka”. Włosy muszą mieć taką długość, aby zakryły miejsca ich połączeń z doczepionymi włosami oraz skomponowały się z nimi w naturalny sposób.

Przedłużenie włosów to zabieg bezbolesny i bezinwazyjny. Jego niewątpliwą zaleta jest natychmiastowy efekt w postaci posiadania włosów pożądanej długości. Włosy można przedłużyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Należy pamiętać jednak, że ich długość będzie zależała od długości i kondycji własnych włosów oraz fryzury, jaką kobieta nosiła przed zabiegiem.

Do przedłużania włosów wykorzystuje się różne rodzaje włosów, europejskie, słowiańskie indyjskie lub azjatyckie. Najlepsze są jednak tzw. „włosy dziewicze”, które pozyskiwane są od dzieci i charakteryzują się naturalnością, wytrzymałością. Są bardzo wartościowe, ponieważ nie zostały nigdy wcześniej uszkodzone przez zabiegi kosmetyczne. Najgorszej jakości włosami używanymi do przedłużania są włosy syntetyczne, które nie są wytrzymałe i nie można ich poddawać różnego rodzaju zabiegom fryzjerskim.

Jeśli zabieg przedłużania wykonuje profesjonalista włosy doczepione nie powinny różnic się od naturalnych włosów klientki.

Istnieje bardzo wiele metod przedłużania włosów. Najpopularniejszą z nich jest metoda keratynowa, która polega na łączeniu włosów naturalnych z nowymi pasmami przy użyciu zgrzewarki z wkładem keratynowym. Doczepiane pasma powinny mieć jak najmniejsze rozmiary i być równomiernie rozmieszczone. Metoda ta jest bardzo trwała, jednak co kilka miesięcy należy udać się do salonu, aby zdjąć pasma i założyć nowe, ponieważ w wyniku przyrostu naturalnych włosów miejsca zgrzewu stałyby się widoczne.

czy można przedłużyć krótkie włosy

Inna metodą przedłużania włosów jest metoda na mikroringi. Jest ona bezpieczna dla włosów, ponieważ nie wymaga używania zgrzewarki. Pasma są przyczepiane za pomocą malutkich metalowych obrączek. Najczęściej wykonane są one z miedzi, brązu lub aluminium. Jest to również trwała metoda, która wytrzymuje około 4 miesięcy. Po tym czasie tak jak w metodzie keratynowej trzeba udać się na przepięcie pasemek. Na początku mikroringi mogą nieco przeszkadzać, ale na szczęście łatwo można się do nich przyzwyczaić. Jest to metoda polecana posiadaczkom cienkich i rzadkich włosów.

Kobietom, które chciałyby mieć długie włosy, ale mają wątpliwości co do poddania się wyżej opisanym zabiegom poleca się doczepiane włosy clip-in. Włosy można doczepić na konkretną okazję, a potem samodzielnie je zdjąć.

Możliwości przedłużenia włosów jest więcej. Oprócz wyżej wymienionych istnieją różne inne i z pewnością w przyszłości pojawią się kolejne, bardziej trwale oraz mniej inwazyjne. W końcu grono amatorek przedłużonych włosów jest coraz większe, a nowoczesne fryzjerstwo w jak największym stopniu pragnie sprostać oczekiwaniom swoich klientek.