Chcesz zmienić podłogę w swoim domu? Zainwestuj w panele winylowe!

Przymierzając się do położenia nowej podłogi w naszym domu, często nie wiemy które rozwiązanie będzie najbardziej optymalne. Jeśli na przykład boimy się położyć tradycyjne panele laminowane, a na prawdziwą drewnianą podłogę nie mamy wystarczających środków, możemy zainwestować w jeszcze inny rodzaj wykończenia podłogowego. Wspaniałym rozwiązaniem mogą okazać się tutaj panele winylowe. Jest to nowa generacja paneli podłogowych, są bowiem dużo bardziej odporne i wytrzymałe niż tradycyjne. W dodatku mają jeszcze dużo więcej zalet a do tego bardzo atrakcyjny design w wielu niepowtarzalnych wzorach.

 

Swoim wyglądem przypominają drewno. Sprawia to przede wszystkim niepowtarzalne przejścia faktur i sęków. W zależności od sposobu ich montowania podłogi winylowe dzielimy na dwie grupy. Jednym z nich są te, które kładziemy bezpośrednio na istniejącej już podłodze lub na wylewce. Drugi montaż przypomina kładzenie standardowych paneli laminowanych. Podłogę winylową układamy wtedy na folii lub na piance. Ten rodzaj cieszy się dużo większą popularnością.

Podłogi winylowe są jednak wykonane z innego materiału niż standardowe, laminowane panele, mowa tutaj o winylu. Nie dość, że wyglądają bardzo naturalnie, są bardzo odporne na wilgoć i krótkotrwałe zalania. Poza tym są elastyczne, miękkie i wytrzymałe. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Mają bowiem optymalną grubość, a co za tym idzie niski opór cieplny.

Panele winylowe kładzione bezpośrednio na już istniejące rozwiązanie ułatwiają wręcz wielu osobom podjęcie decyzji o położeniu nowej podłogi. Gdy nie muszą rozbierać już istniejącej, oszczędzają dzięki temu niejednokrotnie bardzo dużo pracy, a także i czasu.
Podłogi winylowe sprawiają, że nie musimy na przykład skuwać obecnej terakoty, a co za tym idzie pozbywać się gruzu i robić w domu ogromnego bałaganu.
W dodatku możemy położyć ją sami, gdyż montaż ten nie wymaga zaawansowanego sprzętu. Poza tym bardzo łatwo możemy dopasować i dociąć potrzebne elementy na miejscu.