Bardotka – czym się charakteryzuje ten rodzaj biustonosza?

Bardotka, czyli biustonosz pozbawiony ramiączek, to świetne rozwiązanie, kiedy np. planujemy założyć sukienkę na bardzo cienkich ramiączkach lub zupełnie jej pozbawioną. Bardzo często jednak biustonosze bardotki są mylone z balkonetkami. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ popularna bardotka powstała właśnie w oparciu o wygląd balkonetki. Co jeszcze powinnyśmy wiedzieć na temat tego rodzaju biustonoszy? Dla kogo są one dedykowane i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie? Sprawdźmy!

Bardotka a balkonetka – czym się różnią?

Zacznijmy od tego, co zostało już poruszone na początku artykułu, a mianowicie od wskazania najważniejszych różnic pomiędzy balkonetką a bardotką. Balkonetka ma ramiączka – to podstawowa różnica. Najczęściej są one ozdobione dodatkowo koronką, aby jeszcze bardziej podkreślić charakter tego rodzaju biustonosza. To, co jednak jest najbardziej charakterystyczne dla balkonetki, to fason. Miseczki układają się w sposób, który do złudzenia może przypominać właśnie balkon. Balkonetka jest dedykowana dla kobiet o biuście niewielkim, ale i obfitym. Na podstawie tego modelu biustonosza, powstały biustonosze bardotki. Ona także utrzymuje biust w pozycji, która może przypominać balkon, jednakże jest całkowicie pozbawiona ramiączek. Zamiast tego, posiada usztywnienie pod biustem, które odpowiada za to, że piersi są stabilnie utrzymane w pożądanej pozycji. 

Kiedy nosić bardotkę?

Skoro wiemy już, czym dokładnie charakteryzuje się bardotka, pora odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy najczęściej ją zakładamy. Pierwszym i najważniejszym powodem, z którego wybieramy bardotkę, są sukienki pozbawione ramiączek lub takie, które mają niezwykle cienkie ramiączka. Bardotka w tym przypadku sprawia, że wyglądamy estetycznie i elegancko. Co jednak w przypadku kobiet, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na założenie bardotki? Alternatywą dla nich są wysokiej jakości, silikonowe ramiączka, która są niewidoczne i również będą pasowały do sukienek z odkrytymi ramionami.