Banery reklamowe – co powinieneś o nich wiedzieć.

Dużo firm, które dopiero rozpoczynają własną działalność słusznie planuje przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na reklamę. Przedsiębiorstwa, które są już na rynku, ale marzą by ich firma była bardziej rozpoznawalna też wybierają taką ścieżkę promocji. Jedni jak i drudzy z pewnością zaczną od różnego typu ulotek reklamowych, papierów firmowych, teczek na dokumenty czy napisów na długopisach, jednak inwestycja w baner zlokalizowany w bardzo ruchliwym punkcie miasta może być najbardziej trafioną formą reklamy. Nie tylko napędzi on firmie przyszłych klientów, ale z pewnością umocni także i markę.

Współcześnie mnóstwo firm korzysta z reklamy outdoorowej jaką są banery reklamowe. Ich odporność na warunki atmosferyczne, trwałość oraz nieograniczone możliwości sprawiają, że nie tylko właściciele ogromnych przedsiębiorstw pozwalają sobie na takie rozwiązania, ale także średnich, a czasami nawet i małych. Banery reklamowe mogą zostać wykorzystane na przykład do oznaczenia miejsca wykonywania określonej usługi, punktu sprzedaży lub po prostu być niezależną formą reklamy. Ich wielką zaletą jest możliwość umieszczania ich dosłownie wszędzie, od budynków, bloków, szyldów rusztowań po przystanki autobusowe.

Często zdarza się, że właściciel małego przedsiębiorstwa mający ograniczony budżet na reklamę próbuje własnymi siłami stworzyć baner reklamowy. Jednak nie mając wcześniej do czynienia z takimi działaniami może okazać się to bardzo długotrwałe, a przygotowując zlecenie dla agencji reklamowej zaoszczędziliby wiele z pewnością cennego dla nich czasu. Dla przedsiębiorców, które nigdy wcześniej nie miały styczności z grafiką komputerową i tworzeniem materiałów do druku zadanie to może okazać się nawet bardzo trudne.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na taką formę promowania musimy dobrze zastanowić się nad miejscem docelowym jego lokalizacji, aby jak najlepiej spełnił swoje zadanie. Jest to bardzo istotne pod wieloma względami, będziemy mogli dzięki temu już na samym początku ustalić jego przybliżony rozmiar. Pracując na dużych plikach graficznych wczesny wybór rozmiaru umożliwi nam w późniejszym czasie uniknąć wielu zmian, które mogłyby być potrzebne, gdy nagle okazałoby się, że wybrany przez nas układ graficzny nie pasuje do określonego formatu. Powinniśmy także zwrócić uwagę na otoczenie w jakim będzie zlokalizowany nasz baner, aby treści przez niego przekazywane jak również jego kolorystyka nie odróżniały się od niego, a odpowiednio ze sobą korespondowały.

Po dokonaniu pierwszych ustaleń dotyczących miejsca lokalizacji oraz jego rozmiaru, w następnym kroku powinniśmy dobrze zastanowić się nad jego grafiką. Bardzo ważne jest, aby miała ona fragment przykuwający wzrok, co sprawi, że jak największa liczba potencjalnych klientów zwróci na niego uwagę. Musimy również pamiętać o właściwej jakości zdjęć umieszczanych na banerze, które będą wyraźne i nie będą rozmywały się na dużym formacie.

W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać określonym banerem reklamowym i do jakiej grupy docelowej ma być skierowany musimy napisać odpowiedni slogan reklamowy. Może on wyróżniać przodujący produkt czy reklamować jedynie firmę, ale najważniejsze aby swoim wyglądem zwrócił uwagę osób, które go mijają. Pamiętać też musimy, aby zarazem był oryginalny, jak również estetyczny i ciekawy.

Jeśli mamy już wybrany projekt powinniśmy w następnym, a zarazem ostatnim kroku wybrać odpowiednią drukarnię. W internecie jest bardzo dużo firm specjalizujących się w tego typu działalności. Nie wszystkie drukarnie mogą jednak drukować na interesującym nas formacie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto nastawić się na drukarnie online, ich atutem jest atrakcyjniejsza cena niż ta w drukarniach tradycyjnych. Dzięki drukarni online zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również bardzo cenny czas, bowiem pozostając w domu dostaniemy ofertę online oraz w taki sam sposób odbędzie się złożenie zamówienia.

Bardzo dobrą ofertę posiada Agencja Reklamowa Samart mająca swoją siedzibę w Wieliczce. Przedsiębiorstwo to powstało w 1992 roku i nieprzerwanie do dnia dzisiejszego tworzy banery reklamowe czym zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli pojawi się taka konieczność pomaga także klientom w kreowaniu wizerunku firmy oraz wspiera ich na ile to możliwe swoimi doświadczeniami i technologią. Ich motto przewodnie to „Sukces Klienta i jego Firmy – Naszym sukcesem”.
Oprócz przywołanych powyżej banerów reklamowych, Agencja Reklamowa Samart ma zamieszczony na swojej stronie szeroki wachlarz jeszcze innych ofert nadruków. Chcąc rozpowszechnić swoją firmę każdy klient wyszuka tam coś odpowiedniego dla siebie. Nadruki zrealizowane w Agencji Reklamowej Samart to kompleksowe rozwiązania. Firma tworzy bowiem całościową obsługę począwszy od projektowania po usługi montażowe reklamy w  docelowej lokalizacji. Agencja ta oferuje też usługi internetowe związane z wizerunkiem firmy. Jeśli klient chce świadomie wziąć udział w procesie tworzenia baneru, firma posiada na swojej stronie internetowej specjalny dział, w którym opublikowane są cenne informacje i wskazówki, które pomogą klientom w ich tworzeniu.