PROMIENNIKI IR – NOWOCZESNE GRZANIE

Ostatnio niezwykle popularnym rozwiązaniem do ogrzewania garażów, tarasów, kawiarni, restauracji, a nawet hoteli, kościołów czy hal produkcyjnych są promienniki IR. Czym właściwie są te urządzenia?

Promiennik elektryczny to urządzenie, które przetwarzając energię elektryczną w ciepło, ogrzewa to, co znajduje się w jego zasięgu. Robi to wywarzając promieniowanie podczerwone (infrared, IR-A). Promieniowanie to działa tak, jak promienie słoneczne, przenikając przez skórę, przyjemnie ją ogrzewa. Najprostsze promienniki IR składają się z żarnika podczerwieni, obudowy (nawet wodoszczelnej), i odbłyśnika który odbija promieniowanie.

PROMIENNIKI IR – GDZIE MOŻNA JE WYKORZYSTAĆ?

Odpowiedź nie jest trudna – wszędzie. Promiennik IR z powodzeniem sprawdzi się w warunkach domowych. Może być wykorzystywany jako element dogrzania domu lub garażu. Możemy ustawić go w ogrodzie, dzięki czemu zawsze spędzimy miło czas na tarasie lub w altanie. Z jego pomocą przygotujemy też domowe SPA i saunę na podczerwień (również do użytku profesjonalnego).  Promiennik IR używany jest również w zakładach produkcyjnych, gdzie dociepla konkretne stanowiska lub strefy pracy. Urządzenie robi furorę w salonach piękności, odnowy biologicznej czy masażu. Wykorzystywane jest również na farmach, do ogrzewania młodych zwierząt hodowlanych. Korzystają z niego także właściciele szeroko pojętej gastronomii i hotelarstwa. Stanowi ekonomiczny sposób ogrzewania hal i obiektów sportowych. Lampy montowane są też w kościołach, a ich zadaniem jest ogrzewanie przestrzeni dla wiernych.

JAKIE PROMIENNIKI IR WYBRAC?

Nie kupuj urządzeń samodzielnie. Sięgnij po pomoc fachowców. Podpowiedzą Ci, które lampy nie zawiodą Twoich potrzeb. Pomogą Ci zaprojektować cały system tak, aby był on zoptymalizowany i skuteczny. Przy okazji zamontują urządzenia w wyznaczonym przez Ciebie miejscu. Skorzystaj z promienników IR TERM2000. Znajdziesz je na stronie irsystem.pl.