Pity program, automatyczne formularze podatkowe PIT

Rozliczenie PIT za przed nami . Mija miesiąc za miesiącem, czas ucieka i już mamy koniec roku. Wkrótce będziemy oczekiwać, jeśli mamy pracodawców, aby jak najwcześniej wręczyli nam nasz Pit -11 z naszymi przychodami ze stosunku pracy. Wielu z nas czeka na te informacje, bo zazwyczaj wiąże się to ze zwrotem chociaż części podatku, wynikającego z możliwości skorzystania przez nas z różnego rodzaju ulg. Dla młodych ludzi jest to często zwykły zwrot podatku wyliczonego według przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wiążący się z tym, że podatek został już odprowadzony od niewielkich umów np. zlecenia, a dochód jest zbyt niski, powiedzmy do kwoty 3091 zł i po rozliczeniu PITy program wyliczy kwotę do zwrotu.

A może już zakładamy rodzinę, żona jeszcze nie ma pracy, można rozliczyć się wspólnie. I także z takiego opodatkowania będziemy mieć korzyści. Samotna matka na podobnych zasadach może rozliczyć się z dzieckiem, które wychowuje. Małżeństwo zawarte, a na świat przychodzą dzieci. Już za miesiące, kiedy one znajdują się w naszej rodzinie, możemy skorzystać ze znanej nam ostatnio ulgi na dzieci.

W tej sytuacji ściągamy tylko PITy program do rozliczania i otwiera się przed nami pole do popisu. Wymienione programy same podpowiadają nam kiedy, co i gdzie należy wpisać. A nawet w jakiej kolejności. Czasem należy najpierw wypełnić załącznik Pit -0, aby dane wskoczyły do właściwego PIT- 37 lub PIT- 36. Wiadomo, zwrot mógłby być większy przy dwójce, trójce dzieci, ale może też zdarzyć się, że nasz odprowadzony podatek był zbyt mały, aby z całej ulgi skorzystać. Nie trudź się tak bardzo w wersji papierowej. Zastosuj PIT program, a on sam ci podpowie jaką kwotę możesz odpisać w swoim rozliczeniu podatkowym.

PIT 2018 program do pobrania jest z naszej strony.

A może chciałeś komuś pomóc? Przekazałeś darowiznę na ten cel i posiadasz na to dowód wpłaty? Możesz też swój 1 % podatku przekazać różnym organizacjom pożytku publicznego. Zastosuj wymienione wyżej programy. Wyślij deklarację do urzędu skarbowego. Nie musisz iść po tradycyjny drukdo urzędu. Znajdziesz go w komputerze, w twoim PITy program, jeśli zaznaczysz odpowiednio jakie masz przychody, z jakich źródeł, twój komputer sam pomoże wybrać ci właściwą deklarację, w której powinieneś się rozliczyć. To będą twoje edeklaracje, po prostu automatyczne formularze podatkowe. Wersja papierowa to może być wydruk twojej deklaracji. Jeśli boisz się przechowywać swoich pit-ów w wersji elektronicznej – wydrukuj je! Wyślij swoje zeznanie podatkowe drogą elektroniczną, nie wychodząc z domu.

Może jesteś już starszą osobą – poproś wnuka. Na pewno chętnie ci pomoże. Możesz skorzystać z ulgi na leki, jeśli co miesiąc musisz je kupić za kwotę powyżej 100 złotych, a jednocześnie posiadasz grupę inwalidzką, zaś lekarz specjalista każe ci cały czas lub przez dłuższy okres leki te przyjmować.

Może korzystałeś z sanatorium lub zabiegów rehabilitacyjnych – korzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Pomóc ci może wiedza w zakresie obsługi komputera młodszych członków rodziny. Na pewno będą zadowoleni, że mogli być komuś potrzebni, a ty starszy człowieku, że jesteś ciągle kimś ważnym. Każdy z nas młodszy i starszy może też skorzystać z ulgi na internet.