Atrakcje wyspy Korfu

Korfu to górzysta wyspa, należąca do Archipelagu Wysp Jońskich u wybrzeży Albanii. Z pewnością przyciągające są malownicze wioski, przepiękne plaże, wysokie klify oraz wspaniałe krajobrazy. Stałą się celem wielu turystów, odkryła ją nawet cesarzowa Sissi.

Jedną z atrakcji turystycznych Korfu jest oczywiście stolica Kerkira. Jest to jedno z najciekawszych miejsc na wyspie, gdzie na początku warto zakupić przewodnik po Korfu. Nie sposób ominąć starego miasta, usłanego wąskimi uliczkami, pomiędzy twierdzami Paleo Frourio i Neo Frourio. Na Spinalanda, czyli największym placu w mieście, możemy zwiedzić Rotundę Maitlanda. Jeśli lubicie wycieczki fakultatywne po wyspie Korfu (po polsku), można wynająć jednego z tutejszych przewodników. Turyści polecają wstąpić do kościoła Agios Spiridonas, gdzie umieszczone zostały relikwie patrona wyspy. Nie sposób pominąć Placu Świętego Michała i Świętego Jerzego, na którym często organizowane są przeróżne wystawy.

Obok Kerkiry, znajdziemy wiele innych atrakcji turystycznych. Achillion, czyli monumentalna rezydencja zbudowana pod koniec XIX wieku na prośbę cesarzowej Sissi, znajduje się w niewielkiej odległości od stolicy. Pałac posiada wspaniałe wnętrza, a wokół niego znajdują się zadbane ogrody. Inną atrakcją jest Monastyr Theotokou, czyli klasztor znajdujący się na zachodnim wybrzeżu, zbudowany w XIII wieku. Wewnątrz umiejscowionoę muzeum, gdzie można zobaczyć sporą kolekcję ikon. Wokół nie zabrakło wspaniałych ogrodów. W odległości od miejscowości Sidari, znajduje się Canal d’Amour. Tworzą go piaskowe klify, w otoczeniu morskiej, lazurowej toni. Niedaleko od stolicy wyspy znajduje się półwysep Analipsis, gdzie kiedyś wznosiło się miasto Korkira. Dziś na terenie wykopalisk archeologicznych możemy zobaczyć ruiny świątyni Artemidy i Hery.

Jeśli poszukujesz miejsca z pięknymi krajobrazami, gdzie możesz wypocząć na lazurowym wybrzeżu, powinieneś przylecieć na wyspę Korfu. Oprócz stolicy, znajdują się tu urzekające wioski z przemiłymi ludźmi. Jak widać atrakcje Korfu obfitują możliwość wyboru.